PlayStation 5 dostanie nową ekskluzywną grę. Tym razem od 13-letniego twórcy

PS5 dostało zupełnie nową funkcję z
Newsy PS5

W sieci pojawił się zwiastun Astrolander. Gra jest wyjątkowa nie tylko dlatego, że wyjdzie jedynie na PS5, ale głównie przez to, że tworzy ją 13-latek.

Dość nieoczekiwanie dostaliśmy zapowiedź nowej gry na PS5. Astrolander, bo o niej mowa, ukaże się wyłącznie na konsolę niebieskich, ale jest tu pewien twist. Za produkcję odpowiada 13-letni deweloper. Pochwalił się efektem swoich starań w internecie, gdzie obejrzeć można zwiastun gry. Oczywiście znajdziecie go też poniżej.

Astrolander nadchodzi wyłącznie na PlayStation 5! Pełna akcji lokalna gra kooperacyjna z dramatycznymi przerywnikami filmowymi, intensywną akcją i bujnymi poziomami. Manipuluj i wyczuwaj otaczający cię świat dzięki innowacyjnym, wciągającym zastosowaniom bezprzewodowego kontrolera DualSense!

– czytamy we wpisie na Twitterze

Pod pewnym względami mamy więc do czynienia z tytułem kojarzącym się choćby z Astro Botem. Swoisty pupilek PlayStation towarzyszy premierze każdego większego sprzętu od Sony od PS4 i tak samo było przy okazji PS5. Tam mogliśmy zagrać w Astro Bot Playroom, czyli niewielką grę, która przybliżała nam funkcje DualSense. Astrolander również opierać ma swój gameplay na wykorzystaniu wszystkich funkcji pada od Sony.

Gra od 13-letniego dewelopera dostała swoją kartę na PlayStation Store. Na razie nie znamy daty premiery oprócz skąpej informacji, iż tytuł wyjdzie w 2024 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie