Wyjątkowy udany tytuł startowy na PS5 może otrzymać kontynuację

PS5 w wersji Spider-Man 2 wkurzyło graczy. Zarzucają
Newsy PS5

Sony niedawno zgłosiło znak towarowy związany ze świetnie przyjętym tytułem startowym na PS5. Istnieje szansa, że otrzymamy kontynuację.

Seria z Astro Botem to po części zaskakująco ciekawe i angażujące gry, ale przede wszystkim pełnią one funkcję technologicznego dema przy okazji nowych sprzętów firmy. Pierwsza część “cyklu” związana była z PS4, dedykowaną konsoli kamerą i ówczesną wersją DualShocka. Potem gracze dostali Astro Bot Rescue Mission na PS VR. Teraz z kolei graczom rozpoczynającym zabawę z PS5 pomaga Astro’s Playroom, które świetnie pokazuje możliwości DualSense.

Ta krótka platformówka okazała się jednak naprawdę udaną produkcją i zebrała dobre oceny. Wiadomo – nie ma co oczekiwać rewolucji, ale krytycy zachwalali wykorzystanie w grze nowoczesnych funkcji DualSense. Poza tym była to klimatyczna przygoda, która wielu graczom mogła kojarzyć się z przeszłością marki PlayStation.

Jak informuje Gematsu na Twitterze, Sony zarejestrowało znak towarowy Astro Bot w Europie. W teorii nie oznacza to prawie nic, ale sugeruje, że kolejna część serii z urokliwym robocikiem powstaje. Oczywiście nie wiemy, o co dokładnie może chodzić, ale stawiam, że gracze mogą dostać nową grę z Astro Botem, tym razem dedykowaną PS VR2. Wcale nie obraziłbym się za nowe Astro Bot Rescue Mission skupione na dzisiejszych technologiach. Na razie jednak nie ma nic pewnego, więc lepiej za bardzo nie napalać się na możliwą zapowiedź. Z pewnością Sony zamierza kontynuować to IP i Astro Bot wcale nie umrze.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie