Najwięksi deweloperzy wydają werdykt o PS5

Konsola PS5 z kontrolerem dualsense
PS5

Producenci gier z całego świata wypowiedzieli się na temat swoich doświadczeń związanych z tworzeniem produkcji na konsolę PS5. Wszyscy są ze sobą zgodni, że praktycznie jedynym problemem sprzętu jest pandemia koronawirusa.

Od premiery PS5 minęło już pół roku. Przez ostatnie miesiące deweloperzy pracowali bacznie nad pierwszymi tytułami zmierzającym na nową konsolę Sony. W związku z gigantycznymi zmianami względem PS4, które oferuje nowe PlayStation, zagraniczny serwis Games Radar zapytał twórców gier o ich dotychczasowe doświadczenia z PS5. Przede wszystkim w większości przypadków mamy do czynienia z niezwykle zgodnymi opiniami.

Reżyser Resident Evil Village, Morimasa Sato powiedział o konsoli PS5 następujące słowa:

Zamiast być całkowitą zmianą w stosunku do poprzedniego pokolenia, jest to ewolucja.

– przekazał Morimasa Sato w wywiadzie dla Games Radar

Mnóstwo deweloperów zgodziło się z tymi słowami, wymieniając przy tym także konkretniejsze przykłady, które sprawiły, że uwielbiają konsolę Sony. Zdecydowanie najczęściej w wypowiedziach pada nacisk na rewolucyjne dyski SSD i zarządzanie pamięcią konsoli. Choć gracze śmiali się z nich przed premierą, to twórcy gier bezapelacyjnie je pokochali.

Byłem pod ogromnym wrażeniem, że istnieje wyraźny cel – ewolucja platformy, aby gracze mogli skupić się na grach. Uważam, że niesamowicie szybki dysk twardy, zintegrowany z platformą system podpowiedzi i nowy system aktywności będą w stanie zmienić sposób grania w gry na platformach Sony.

– powiedział Matt Walker, deweloper zatrudniony obecnie w Capcomie

Jedynym minusem, o którym wspominają deweloperzy jest mała dostępność konsol od dnia premiery. Niestety, dotyka to rynku dosłownie na całym świecie.

Premiera była niesamowicie ekscytującą rzeczą dla graczy. Mogłoby to być o wiele więcej, gdyby Sony nie musiało radzić sobie z komplikacjami spowodowanymi przez pandemię.

– poinformował Matt Walker, deweloper zatrudniony obecnie w Capcomie

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie