Jedna z ekskluzywnych gier na PS5 może wkrótce stać się darmowa

Jedna z ekskluzywnych gier na PS5 może wkrótce stać się darmowa
PS5

Zręcznościowa gra z samochodami, czyli Destruction AllStars nie odniosła jakiegoś zawrotnego sukcesu na PS5. Twórcy być może mają jednak plany, jak to zmienić.

Dziś mamy tyle interesujących tytułów free-to-play, że nawet ten model niekoniecznie może przynieść oczekiwane rezultaty.

Destruction AllStars wkrótce za darmo na PS5?

Tytuł od Lucid Games Limited miał potencjał okazać się niezłym startowym hitem na PS5. Nie ma w tym nic dziwnego – grę zapowiedziano w trakcie State of Play, a pierwsze fragmenty rozgrywki robiły niezłe wrażenie. Z pewnością jednak sytuacji nie pomógł fakt, że gra pierwotnie mające zadebiutować wraz z premierą konsoli, pojawiła się dopiero później. Ostatecznie wyszło ani dobrze, ani źle – średnio, rzekłbym.

Jeden z użytkowników Reddita zauważył ciekawego buga, który wydaje się potwierdzać, iż tytuł zmieni formułę na free-to-play. Odpalił on grę w trakcie konserwacji serwerów, a jego oczom ukazały się bardzo ciekawe kody. Otóż każde wyzwanie w grze miało prefiks „BS_F2P_CHALLENGE”. F2P to, rzecz jasna, skrót od free-to-play, czyli darmowego modelu dystrybucji.

Podczas tego godzinnego okresu konserwacji, jeśli zaktualizowałeś i otworzyłeś grę, nazwy wyzwań w grze były wyświetlane jako odnośniki do kodu, a nie jako tekst, który użytkownicy powinni widzieć. Jak widać, zauważyłem, że każde wyzwanie miało przedrostek „BS_F2P_CHALLENGE”. Potencjalnie zdradza to, że gra ma zamiar przejść na model Free-to-Play w najbliższej przyszłości.

– Mr_WeeWoo na Reddit
Źródło: imgur

Powyższy obrazek potwierdza, że błąd w istocie wystąpił. Sugeruje to, jakoby nowa aktualizacja była pierwszym krokiem w kierunku zmiany modelu dystrybucji. Pewności nie mamy, ale być może twórcy niedługo wyjaśnią te wątpliwości.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie