PS5 stare czy nowe? Ostateczny werdykt ekspertów w sprawie grzania się konsoli

PS5 VS PS5 na tle niebieskiej magmy
PS5

Specjaliści z kanału Digital Foundry przeprowadzili profesjonalny test nowego modelu PS5. Ich celem było ostateczne wykazanie, czy rozwiązania zastosowane w CFI-1100 rzeczywiście mają negatywny wpływ na temperatury i wydajność urządzenia.

Temat już niejednokrotnie pojawił się w artykułach na łamach PlanetaGracza.pl. Wielu graczy obawia się, że przez odchudzenie radiatora o blisko 300 gramów może spowodować, że konsola gorzej będzie gorzej działać. Rzućcie okiem na poniższe nagranie, które dowodzi ostatecznie, czy jest się czegokolwiek obawiać.

Werdykt jest jednogłośny – nowy model PS5 nie jest gorszy od premierowego. Wydajność oraz temperatury są zbliżone do siebie i CFI-1100 nie odstaje pod żadnym kątem od swojego nieco starszego brata.

W związku z tym rzeczywiście obecnie najlepiej próbować się zaopatrzyć w nowszy model ze względu na jego mniejszą wagę i wygodniejszą do zamocowania śrubę do podstawki. Mimo to, są to naprawdę minimalne zmiany i osoby, które zakupiły lub zakupią CFI-1000 nie powinny odczuwać jakichkolwiek różnic przy samym graniu.

Jeśli dalej polujecie na konsole PlayStation 5, zachęcam zaglądać do Działu Promocji. Codziennie trafiają tam najlepsze oferty na gry, sprzęty do grania i nie tylko. Już niejednokrotnie nasi Czytelnicy zakupili dzięki temu PS5, o czym byliśmy informowani np. poprzez komentarze na Facebooku.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie