Cena PS5 też zostanie podniesiona? Sony nabiera wody w usta

PS5 oficjalnie będzie jeszcze droższe. Sony podwyższa cenę konsoli
Newsy PS5

Specjaliści i branżowi analitycy od jakiegoś czasu zwiastują kolejne podwyżki cen elektroniki. Czy czeka to także PS5? Cóż… Sony wzbrania się od odpowiedzi.

Sytuacja na rynku elektroniki jest co najmniej słaba. Półprzewodniki spotkały się z poważnym kryzysem w fabrykach i teraz wielkie firmy nierzadko muszą korzystać ze swoich zapasów. Choć nie wiadomo, kiedy to się skończy (na razie może być gorzej), cierpią na tym klienci. Wiele produktów Sony już teraz ma wyższe ceny. Chcąc kupić telewizor, głośnik, słuchawki, kamery czy cokolwiek innego musimy liczyć się z wydawaniem na to więcej pieniędzy.

Wobec tego wiele osób zaczęło martwić się o ceny konsol PS5. Te, jak wiadomo, również zostały dotknięte kryzysem. Do tego nie pomaga im w żaden sposób słaba ich dostępność. W trakcie niedawnego spotkania biznesowego w związku z wynikami kwartalnymi, przedstawiciele Sony zostali zapytani o ceny konsol PlayStation 5.

Co do potencjalnego wzrostu cen PS5, w tym momencie nie ma nic konkretnego, czym mógłbym się z Wami podzielić.

– wyjaśnił wiceprezes wykonawczy i dyrektor finansowy Hiroki Totoki (za VGC)

Brzmi to… nijak. Komentarz jest w zasadzie żaden, ale może faktycznie oznaczać, że na ten moment firma nie rozpatrywała podwyżki cen sprzętu. I choć zapotrzebowanie wciąż jest olbrzymie, a nowych egzemplarzy przybywa – ciężko przewidzieć, jak ewentualna wyższa cena przełożyłaby się na popyt. Z drugiej jednak strony komentarz Totoki nie brzmi jak bezpośrednie zaprzeczenie. No cóż, na ten moment pozostaje nam tylko czekać i ewentualnie kupować, jeżeli faktycznie pojawi się jakaś dobra oferta.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie