PlayStation się nie chwali, a powinno. Nowy patch do PS5 dodaje świetną funkcję dla wybranych

Aktualiz
PS5

W najnowszej aktualizacji do PS5 znalazło się nowe rozwiązanie. Instant Gaming Response znacząco poprawi komfort użytkowania konsoli.

Szkoda tylko, że nie skorzystają z nieco wszyscy.

PS5 dzięki nowej aktualizacji wspiera kolejną funkcję

PlayStation 5 dostało niedawno kolejną aktualizację i tym razem całkiem ważną. Łatka o numerze 22.01-05.00 wprowadziła szereg nowych narzędzi, parę zmian, a także poprawiła wygląd niektórych menusów. PlayStation jednak nie chwali się jedną z najważniejszych nowości, której próżno szukać wśród patch notes – dodaniem wsparcia dla ALLM.

Czymże to jest? Szczerze mówiąc – sam nie wiedziałem, póki nie sprawdziłem. ALLM, czyli Auto Low Latency Mode to specjalny tryb niskiego opóźnienia, który znacząco może poprawić komfort grania w różne gry na konsoli. Dzięki niemu zmniejsza się opóźnienie wejścia, a nasze komendy lepiej i sprawniej przekładają się na to, co widzimy na ekranie. Proste i efektywne, ale nie dla każdego.

Instant Gaming Response dostępne jest niestety wyłącznie na telewizorach LG CX oraz paru innych, dodatkowych modelach. Ci, którzy posiadają zarówno odpowiednie urządzenie, jak i PS5 – mogą wyłącznie się cieszyć.

Instant Gaming Response działa w bardzo prosty sposób. Dajmy na to – korzystamy z konsoli jako narzędzia do obejrzenia filmu na Netflixie. Nasz telewizor wykryje to automatycznie i od razu przełączy nas w tryb kinowego obrazu. Jeżeli jednak po chwili zdecydujemy się pocisnąć w jakąś grę – TV przełączy się w tryb gamingowy. Nie musimy więc szperać w ustawieniach i pamiętać o przełączaniu tych wszystkich trybów.

Jeżeli ciekawi Was, co więcej przygotowało dla Was Sony w najnowszej łatce do swojej flagowej konsoli – zapraszamy w to miejsce, gdzie znajdziecie wszystkie najważniejsze zmiany.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie