Świetna nowość w PS5. W sam raz dla fanów wbijania platyn

PS5 w zestawie z Marvel's Spider-Man 2. Sony potwierdza
Newsy PS5

Nowa aktualizacja do PS5 dodaje parę oczekiwanych funkcji. O jednej z nich Sony głośno nie mówiło, a szkoda – to nowość dla łowców trofeów.

Przedwczoraj PlayStation wrzuciło na serwery najnowszą aktualizację do systemu PS5 o numerze 22.02-06.00.00.42. Wbrew pozorom nie był to po prostu byle zestaw „poprawek stabilności” a naprawdę spora łatka. Dzięki niej możemy teraz liczyć na funkcję HDMI 1440p i oczekiwane listy gier (jeżeli ktoś potrzebował). Klasycznie sporo mniejszych lub większych usprawnień i coś w sam raz dla łowców trofeów.

YouTuber Mystic w swoim najnowszym filmie zdecydował się wyjaśnić w bardzo szczegółowy sposób wszystkie nowości, jakie trafiły do PS5. Mamy tu więc mnóstwo rzeczy, które poprawiają komfort użytkownika, ale o jednej z nich Sony głośno nie mówiło. Pojawiła się bowiem możliwość odkrywania ukrytych trofeów, dzięki czemu jeszcze łatwiej możemy wbić platynę.

To dość spora poprawa, bo deweloperzy od lat ukrywają niektóre osiągnięcia. Te często mogą zawierać fabularne spoilery albo innego rodzaju „smaczki”, które najlepiej odkryć samemu. Jeżeli jednak ktoś przeszedł grę dwa razy i jeszcze nie był w stanie wbić konkretnego osiągnięcia, teraz będzie mógł z góry dowiedzieć się, co musi zrobić.

Musimy udać się do listy trofeów w menu konsoli. W zakładce „Opcje” znajdziemy możliwość ujawnienia wszystkich ukrytych trofeów. Warto jednak pamiętać, iż automatycznie odziera to je ze swojej tajemniczości i być może pokazuje spoilery. Dlatego najlepiej robić to po ukończeniu danej produkcji, gdy zależy nam na wbiciu w niej platyny.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie