Genialna funkcja zmierza do PS5. Znamy szczegóły nadchodzącej aktualizacji

PS5 dostanie aktualizację z genialną funkcją | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Sony już teraz zapowiada nową aktualizację do PS5. Ponownie mamy dostać zestaw plików, które dodają nowe funkcje, w tym jedną, bardzo istotną.

Niedawno Sony wrzuciło na serwery nową aktualizację do PS5, która wyraźnie poprawia doświadczenie z konsolą. Mimo krótkiego odstępu czasu, firma już teraz zapowiada kolejną łatkę.

Aktualizacja PS5 pomoże graczom

Już wcześniej potwierdzono, że nowy patch ma przede wszystkim dorzucić tła i tapety do konsoli. Jest to funkcja, której pożąda chyba każdy gracz korzystający z PlayStation 5. W ten sposób konsola po latach od premiery dostanie w końcu rzecz, o którą prosi się od dawna. I bardzo dobrze, ale to nie koniec ciekawych atrakcji.

Teraz zgodnie z notką na blogu PlayStation, poznaliśmy kolejne nadciągające nowości. Tym razem mowa jest przede wszystkim o dalszym wspieraniu i rozwijaniu sekcji pomocy w grach. Funkcja ta istnieje już od jakiegoś czasu, ale od premiery raczej nie była szczególnie popularna. Ba, nawet Sony odłożyło ją na bok, przez co znacznie straciła na znaczeniu. Być może w końcu się to zmieni.

Game Help do tej pory pozwalało deweloperom na dzielenie się fragmentami rozgrywki, które byłyby pomocne przy przechodzeniu przez dany, trudniejszy etap. Opcja fajna, ale mało popularna. PlayStation wie, że ten pomysł średnio wypalił. Zamierza więc wprowadzić Community Game Help, czyli jej ulepszoną wersję, tym razem z zawartością tworzoną przez społeczność.

Po uruchomieniu ulepszonej funkcji Game Help, zawierającej treści od społeczności, Game Help będzie dostępna dla wszystkich graczy PS5, z subskrypcją PlayStation Plus lub bez niej. W obsługiwanych grach gracze PS5 będą mogli dodawać swoją rozgrywkę, przeglądać podpowiedzi innych graczy lub uzyskiwać dostęp do podpowiedzi Game Help stworzonych przez twórców gier. Twórcy gier mogą również nadal tworzyć własne filmy z podpowiedziami, co widać w popularnych obecnie tytułach, takich jak The Last of Us Part II Remastered i Marvel’s Spider-Man 2.

– czytamy w notce

Gracze sami wybiorą, jak często chcą pomagać w przesyłaniu nagrywanych w tle fragmentów rozrywki. Te staną się dostępne w specjalnej bazie, dzięki czemu część graczy mająca problem z danym etapem, będzie mogła sobie pomóc. Na razie nie znamy konkretnej daty premiery aktualizacji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie