Aktualizacja PS5 nadchodzi i robi nam smaka na coś, czego nie mamy

Aktualizacja PS5 z gigantycznymi nowościami | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Nowa aktualizacja PS5 trafiła do wybranych graczy, wprowadzając bardzo duże i przydatne zmiany w jednej z zakładek dostępnych w menu głównym konsoli.

Dzisiaj pojawiła się świeżutka aktualizacja PS5, lecz w wersji beta i to jedynie w Stanach Zjednoczonych. Zajmuje się ona wprowadzeniem naprawdę fajnych nowości w zakładce Explore, która niestety również dostępna jest jedynie w USA. Możliwe jednak, że po kolejnych testach i udoskonaleniu trafi ona do graczy z całego świata, zatem warto przyjrzeć się, co Sony właśnie w niej zmienia.

Aktualizacja PS5 to duże zmiany w zakładce Explore

Szczegóły aktualizacji zostały przedstawione na filmiku, który zobaczycie poniżej. Wśród nowych funkcji Explore pojawiły się tapety/tła, które możemy ustawiać nawet robiąc własnego screena z gry. Widzimy również dynamiczne tła i naprawdę szkoda, że nowa funkcjonalność ogranicza się jedynie do zakładki Explore. Nadal nie możemy ustawiać tapety na całym menu głównym konsoli. Minusem jest również to, że tapety Explore nie załadujemy z zewnętrznego źródła, np. dysku czy przenośnej pamięci.

Drugą nowością w Explore są widżety, które szybko pokażą nam informacje o stanie naładowania kontrolerów czy też słuchawek do PS5. Ponadto będziemy mogli spojrzeć, czy nasz dysk SSD ma jeszcze dużo wolnego miejsca pod kolejne gry. Wyświetli się tutaj również nasza lista życzeń z PS Store. Po aktualizacji podejrzymy w Explore również to, co robią nasi znajomi – czy są aktywni online oraz w co aktualnie grają.

Liczymy na to, że testy beta nowej aktualizacji PlayStation 5 szybko zostaną doprowadzone do końca, a sama zakładka Explore wyląduje również i na naszych konsolach.

Źródło: https://twitter.com/SpawnPoiint/status/1770762533491679637

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie