PS5 dostanie wiele nowości, w tym wsparcie 1440p. Sony zapowiada sporą aktualizację

https://www.indiewire.com/2022/11/quentin-tarantino-directing-limited-series-1234783376/
Newsy PS5

PlayStation ogłosiło, że właśnie wystartowała wersja beta nowego oprogramowania PS5. Konsola zyska wiele przydatnych funkcji oraz wsparcie rozdzielczości 1440p.

Rozdzielczość 1440p będzie można wykorzystać na kompatybilnych telewizorach i monitorach. Wybrana przez nas gra zadziała w natywnej rozdzielczości 1440p tylko wtedy, kiedy otrzyma jej oficjalne wsparcie. Możliwe, że wybrane tytuły otrzymają taką funkcję dzięki aktualizacjom.

PS5 otrzyma także ciekawą nowość nazwaną Gamelist. Pozwoli ona na stworzenie swoistych folderów, do których przypiszemy wybrane przez nas tytuły. Co ciekawe, do utworzonych grup gier będzie można dodawać nie tylko produkcje w wersjach cyfrowych oraz te uruchamiane z płyt, ale również te działające poprzez streaming z PS Plus.

PS5 gameslist

To nie koniec świeżych funkcji dla posiadaczy najnowszej konsoli Sony. W becie znajdziemy też opcję porównywania dźwięku 3D i stereo i łatwiejszy dostęp do wewnątrzgrowych aktywności. Pojawią się także kolejne funkcje społecznościowe, w tym możliwość poproszenia o udostępnienie ekranu, powiadomienie o możliwości dołączenia do rozgrywki oraz opcja wysłania naklejek i wiadomości głosowych do grup z poziomu menu Game Base.

Beta jest niedostępna w Polsce i nie wiemy, kiedy aktualizacja trafi do wszystkich posiadaczy PlayStation 5. Miejcie też na uwadze, że niektóre z opisanych powyżej funkcji mogą ostatecznie nie pojawić się w publicznej wersji oprogramowania.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie