PS4 – test DualShock’a 4 z dodatkowymi przyciskami. Zobaczcie, czy to wygodne

Za miesiąc premiera nowego gadżetu na licencji Sony, który dodaje do kontrolera DualShock 4 dwa nowe programowalne przyciski. Jak “Back Button Attachment” sprawdza się w praktyce?

Back Button Attachment to nakładka na pad do PS4, dzięki której zyskamy na plecach kontrolera dwa dodatkowe przyciski. Gadżet zostanie wprowadzony do sprzedaży 14 lutego 2020 roku w cenie 30 euro (około 130 złotych).

PS4 – Back Button Attachment test

Za sprawdzenie nakładki wzięła się redakcja IGN, która opublikowała obszerny materiał wideo na ten temat. Dziennikarz serwisu wspomina, że choć obawiał się o trwałość urządzenia, jest ono naprawdę solidnie wykonane, a po zamontowaniu (co nie jest ponoć wcale takie proste) nakładka idealnie przylega do kontrolera, tworząc z nim zwartą całość.

Trzymając pada wyposażonego w Back Button Attachment nie czujemy dyskomfortu, a nowe przyciski zostały tak umiejscowione, że nie mamy się co martwić o przypadkowe ich wciśnięcie.

Programowanie przycisków jest bardzo proste. Robimy to za pomocą ekranu OLED, umiejscowionego między nimi. Można ustawić aż 16 różnych funkcji. Urządzenie umożliwi zapis do trzech różnych profili ustawień.

No dobra – a minusy? Back Button Attachment jest zasilany z akumulatora pada DualShock 4, zatem skraca czas jego działania. Jak zaznacza IGN, kontroler rozładowuje się szybciej o około godzinę.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: