PS4 NEO zapoczątkuje regularny upgrade konsol od Sony? Jest odpowiedź

Producent stara się uspokoić miliony osób, które posiadają PlayStation 4.

Powód do uspokajania jest bowiem całkiem mocny i nazywa się PS4 NEO. Nowa wersja obecnej konsoli została oficjalnie potwierdzona, zatem wielu graczy obawia się, że stary model pozostanie bez wsparcia. Sony już nie raz wspominało, że wcale tak nie będzie i obie konsole mają się dopełniać, by dotrwać wspólnie do końca swojej generacji. Powstaje zatem drugie pytanie – czy PlayStation 4 NEO rozpoczyna nową erę, w której konsole Sony będą regularnie otrzymywały upgrade jak smartfony czy komputery PC?


Podczas spotkania z inwestorami do powyższej kwestii odniósł się Andrew House, czyli szef Sony Computer Entertainment (podajemy za serwisem DualShockers). Wspomniał on przede wszystkim, że to pierwsza sytuacja, w której Sony decyduje się wypuścić mocniejszą wersję tego samego sprzętu w połowie generacji. Jednak producent nie zamierza wprowadzać regularnego upgreade’u swoich platform, jak ma to miejsce na rynku telefonii komórkowej czy PC. Ponadto Andrew House dodał, że PS4 NEO nie dąży do szybszej zmiany pokoleniowej konsoli i zasugerował, że sprzęt obecnej generacji powinien królować na rynku przez 5-6 lat.

Nie ma się zatem co martwić, że wydanie PS4 NEO wpłynie na brak gier na zwykłe PlayStation 4. Obie platformy będą równocześnie wspierane i na obu zobaczymy te same gry.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

29 Shares
Share29
+1
Tweet