Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PS4 i wsteczna kompatybilność? Sony stawia na przyszłość, a nie przeszłość

Podczas gdy na konsoli Xbox One gracze mogą pełnymi garściami czerpać z dorobku gier X360, posiadacze PS4 nie mają co liczyć na wsteczną kompatybilność.

Sony już niejednokrotnie pokazywało swój stosunek do wstecznej kompatybilności na PS4. Teraz ponownie dano graczom do zrozumienia, że nie mają na co czekać.

Liliana Laporte, główna menedżerka Sony na Półwyspie Iberyjskim i Bałkanach, podczas rozmowy z portugalskim Eurogamerem, stwierdziła: Nasza społeczność pokazała, że chce ekscytujących i nowych doświadczeń, dlatego w pełni skupiamy się na tym co jest teraz oraz przyszłości.

Przedstawicielka Sony dodała, że gracze oczekują na nowe tytuły takie jak Days Gone i chcą się bawić przy Spider-Manie czy God of War. A starsze tytuły? Kiedy Liliana Laporte została zapytana wprost o wsteczną kompatybilność na PS4, odrzekła, że ważnym momentem będzie premiera PlayStation Classic, która odbędzie się już 3 grudnia.

Konkretnej odpowiedzi zatem nie usłyszeliśmy i wątpliwe, by nawet u schyłku PlayStation 4 Sony zdecydowało się na wsteczną kompatybilność. Ważniejszą kwestią zdaje się teraz być to, czy PS5 pozwoli uruchamiać gry z PlayStation 4, czy jednak będziemy musieli liczyć na remastery…

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%