PS VR2 zapowiada się rewelacyjnie. Zestaw zapewni szereg świetnych funkcji

PS VR2 z grami pudełkowymi? Niby tak, ale nie do końca
Newsy PS5

Na blogu PlayStation pojawiły się nowe informacje dotyczące PS VR2. Nowy headset Sony stawia na nowe funkcji i… bezpieczeństwo. Niebawem dostaniemy ogłoszenie daty premiery.

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się nowy wpis prezentujący kolejne funkcje PS VR2. Choć nie zdradzono w nim daty premiery urządzenia, możemy spodziewać się tego w niedługim czasie. Firma planuje opowiedzieć więcej o sprzęcie, premierze i nowych grach “wkrótce”.

Headset ma zachęcać do siebie nowymi funkcjami, w tym czymś, co twórcy nazywają “see-through view”. To nowa opcja, dzięki której bez zdejmowania zestawu z głowy, będziemy mogli bez problemu rozejrzeć się po pokoju. Inżynierowie pracują nad tym, aby przechodzenie z widoku VR na rzeczywisty było pozbawione oczekiwania, dynamiczne i bezproblemowe. W ten sposób szybko zlokalizujemy zgubione pady, dowiemy się o naszym położeniu w pokoju czy zerkniemy na miny domowników oglądających nasze ekspady.

PS VR2 dostanie sporo nowości

We wspomnianym widoku nie będzie możliwości nagrywania otoczenia. Pojawi się za to opcja nagrywania naszych ruchów dzięki zewnętrznej kamerze montowanej do PS5. Sony podkreśla, że to świetny pomysł na nagrywanie gameplayu, czy pokazywanie i dzielenie się naszymi przygodami z wirtualną rzeczywistością.

Bodaj najważniejszym dla mnie “ficzerem” jest możliwość dokładnego dostosowania rzeczywistej przestrzeni. Nie da się ukryć, że spora część graczy nie posiada raczej olbrzymiego i przestronnego salonu, który pozwala na bezproblemowe bieganie w te i z powrotem w goglach. Dzięki PS VR2 zeskanujemy otaczające nas przedmioty i ściany i określimy maksymalne pole ruchów. Sprzęt sam zasygnalizuje nam, gdy przekroczymy “czerwoną linię”.

Zestaw ma zaoferować także dwa tryby działania.

W trybie VR gracze mogą cieszyć się zawartością gier VR w widoku 360 w wirtualnym środowisku. Zawartość będzie wyświetlana w formacie wideo 4000 x 2040 HDR (2000 x 2040 na oko) z częstotliwością odświeżania 90Hz/120Hz. W trybie Cinematic Mode gracze mogą oglądać system PS5 i UI oraz całą zawartość gier i mediów innych niż VR na ekranie wirtualnego kina. Zawartość w trybie Cinematic Mode będzie wyświetlana w formacie wideo 1920×1080 HDR z częstotliwością odświeżania 24/60Hz, a także 120Hz.

– czytamy na blogu firmy

Zapowiada się to wszystko coraz lepiej, ale nie możemy doczekać się oficjalnego ogłoszenia daty premiery.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie