PS VR2 otrzyma wiele unikalnych gier. Nie samym Horizonem gracz żyje

PS VR2 ma oficjalnie działać także na PC | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Szef działu gier niezależnych w PlayStation uważa, że PS VR2 zaoferuje wiele ciekawych produkcji indie. Platforma Sony nie ograniczy się do wysokobudżetowych produkcji.

Shushei Yoshida uważa, że kolejna generacja VR od PlayStation da twórcom niezależnym możliwość pokazania swoich pomysłów na gry osadzone w wirtualnej rzeczywistości. Deweloperzy pracujący nad indykami mają podejmować ryzyko tworząc produkcje na VR.

Są duże gry, takie jak Horizon Call of the Mountain i Resident Evil Village i tak, są niesamowite, ale to twórcy niezależni, w moim umyśle, naprawdę podejmują ryzyko, ponieważ chcą robić gry na VR.
Twórcy indie, jak Mizuguchi-san (współtwórca Tetris Effect i Rez – red. ), czekali na ten następny boom VR.

– powiedział Shushei Yoshida
Źródło: VideoGamesChronicle

Yoshida docenił też pracę firmy Meta, która ma ogromny wkład w promowanie rynku VR. Wirtualna rzeczywistość wciąż jest jednak niszą, która jest daleko w tyle za najważniejszymi platformami.

Rynek VR jest mały, wciąż rośnie dzięki temu, że Meta wykonała świetną robotę promując Quest, więc coraz więcej osób przychodzi spróbować VR po raz pierwszy, ale wciąż, w porównaniu do gier konsolowych, jest to podzbiór i rosnący rynek.

– dodał

Niedawno w sieci pojawił się nowy zwiastun PS VR2. Obejrzycie go w tym miejscu.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie