PS VR 2 - mężczyzna gra na pierwszym modelu PS VR

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS VR 2 może być dużo bliżej, niż się wydawało

Na początku zeszłego roku zapowiedziano PS VR 2. Nowe gogle wirtualnej rzeczywistości od PlayStation zapowiadają się intrygująco, ale nadal nie poznaliśmy daty premiery ani nie zobaczyliśmy samego headsetu. Niedługo może się to zmienić.

Analityk branży Extended Reality i youtuber Brad Lynch opublikował przeciek, w którym zawarł ciekawą informację o PlayStation VR 2. Zgodnie z informacjami wiarygodnego źródła z Chin, wkrótce ma ruszyć masowa produkcja nowej generacji sprzętu do wirtualnej rzeczywistości od Sony. Za przedsięwzięcie ma odpowiadać firma Goertek, która zajmuje się też produkcją gogli dla Meta, czyli dawnego Facebooka.

Goertek, chiński producent, będzie odpowiedzialny za masową produkcję Meta Cambria i PS VR 2 (już wkrótce!).
Goertek sprzedał firmę Pico firmie Bytedance na początku tego roku, ale podpisał umowę na dalszą produkcję zestawów Pico.
Oczekuje się również, że będzie dostarczał komponenty do AR/VR HMD firmy Apple.

– poinformował Brad Lynch na Twitterze

Sprawa jest o tyle ciekawa, że Sony nie spieszy się z ujawnieniem daty premiery swoich nowych gogli VR, ani nawet z ich bardziej szczegółową prezentacją. Jeśli produkcja rusza już niedługo, może to oznaczać, że pokaz sprzętu jest bardzo blisko. Oczywiście zakładając, że powyższe informacje się potwierdzą – to mimo wszystko nieoficjalne doniesienia.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się