PS Vita 2 lub gadżet do PS5. Sony patentuje tajemnicze kartridże PlayStation

PS Vita 2 lub gadżet do PS5. Sony patentuje tajemnicze kartridże PlayStation
Newsy Polecamy PS Vita PS4 PS5

W sieci ponownie rozgorzał temat kartridżów od Sony, które mogłyby znaleźć zastosowanie w nowych konsolach producenta (gdyby tak PS Vita 2!). Wszystko przez nowy patent.

Niemal dokładnie rok temu pisaliśmy o patencie Sony opisującym nowe kartridże. Zaczęto spekulować, że być może PS5 będzie korzystało z takich nośników (nie wiedzieliśmy wówczas o konsoli dosłownie nic) lub doczekamy się PS Vita 2. Szybko się jednak okazało, że tajemniczy kartridż posłuży do grania mobilnego, lecz nie na rasowych konsolach, lecz edukacyjnej konsoli-zabawce przeznaczonej dla najmłodszych. Dosyć szybko powiązano kartridż z Sony toio, które można porównać do Nintendo Labo. Teraz temat powraca, a to za sprawą… kolejnego patentu, który prawdopodobnie nie jest już związany ze wspomnianym toio.

Nowe kartridże PlayStation, tylko do jakiej konsoli?

Serwis LetsGoDigital opisuje nowy patent, który pod koniec czerwca tego roku został złożony przez Sony Interactive Entertainment w brazylijskim urzędzie patentowym Instituto Nacional da Propriedade Industrial. Dokumenty zostały ujawnione dopiero w tym miesiącu.

Patent przedstawia kartridż (nośnik do przechowywania danych), który został przypisany do kategorii „Elektroniczne akcesoria do gier”. Autorem projektu jest Yujin Morisawa – to starszy dyrektor artystyczny Sony Interactive Entertainment, który jest odpowiedzialny za wszystkie produkty związane z marką PlayStation. Może to wskazywać, że nowe tajemnicze urządzenie powstaje z myślą o następnej konsoli PlayStation.

Jak na razie, możemy zerknąć na jedną oficjalną grafikę przedstawiającą kartridż. Na jej podstawie, serwis LetsGoDigital opracował fajne renderingi (z myślą o PS5), które znajdziecie w galerii poniżej.

Ciekawe, czy takie kartridże wsadzimy do PS Vita 2? A może Sony szykuje jakieś akcesoria do PS5, przy których dane będą przechowywane na takich właśnie nośnikach? Równie dobrze może się skończyć jednak na tym, że patent nigdy nie zostanie wdrożony w życie i jest tylko „zaklepaniem” przez Sony danej technologii.

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/sony-ps5-ssd-playstation-geheugen/

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie