Gry na PS4 i PS5 droższe. Sony po cichu podniosło ceny w polskim PS Store

podwyżki cen w ps store
PS4 PS5

Sony po cichu podniosło ceny gier w polskim PS Store. Podwyżki w większości nie są jakoś specjalnie duże, ale z pewnością łatwo je dostrzec.

Dość niespodziewany ruch ze strony Sony. Firma zdecydowała się podnieść ceny treści cyfrowych w Polsce. Przygotowaliśmy dla Was przykładowe produkcje, które dotknięte zostały podwyżkami.

Gry z PS Store droższe w Polsce

Sony, niejako po cichu, zmieniło ceny w polskim PS Store. Na szczęście nie musicie się aż tak martwić – podwyżki w większości nie są drastyczne, wynoszą raczej po kilka złotych. Mimo to są gry, za które przyjdzie nam teraz zapłacić nawet o 20 złotych więcej (Psychonauts 2), a niektóre pozycje okazują się znacznie droższe (choćby pakiet waluty do Dragon Age: Inkwizycja, aż o 30 zł więcej!).

Od razu śpieszymy wytłumaczyć, że podobne ruchy nie są niczym zaskakującym, ani nawet nowym. Firma na bieżąco dostosowuje się do sytuacji ekonomicznej w danym regionie. Tak ostatnio było choćby w tureckim PS Store, które również dotknięte zostało podwyżkami. Dziwi mnie tylko fakt, że nie dostaliśmy oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

Co ciekawe, zmiany cen nie dotyczą wyłącznie samych gier. Różnego rodzaju zawartość cyfrową w postaci DLC (nawet tych najmniej popularnych) także wyceniono drożej. Poniżej znajdziecie przykłady, jakie dla Was przygotowaliśmy:

  • Nioh Remastered – Edycja Kompletna – 259 zł (było 249 zł);
  • Hades – 129 zł (było 124 zł);
  • Dying Light – Edycja Platynowa – 219 zł (było 209 zł);
  • Kingdom Come: Deliverance — DLC Collection – 89 zł (było 84 zł);
  • Różne utwory dla Rock Band 4, np. „Eye of the Tiger” – 9 zł (było 8,25 zł);
  • Psychonauts 2 – 269 zł (było 249 zł);
  • 11500 Szt. Platyny Do Trybu Online Dragon Age – 449 zł (było 419 zł).

Zgodnie z danymi serwisu psprices.com, większość cen podskoczyła 10 lub 11 października, więc zaledwie przed paroma dniami. Na ten moment Sony nie zdecydowało się na wystosowanie oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie