PlayStation oferuje zniżki na PS Plusa. Jest jednak haczyk

PS-Plus-pieniadze-gry
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

PS Plus można kupić taniej i to dzięki ofercie od samego PlayStation. Problem jest niestety taki, że oferta trafia do wybranych graczy i mocno się różni.

Subskrypcja PS Plus to szereg świetnych korzyści, szczególnie dla tych, którzy nie chcą kupować nowych gier. Abonament w zależności od wersji oferuje dostęp m.in. do katalogu gier na PS4, PS5, kultowych gier nawet sięgających ery choćby PS2 czy darmowych tytułów możliwych do odebrania co miesiąc. To także dostęp do trybów multiplayer oraz możliwość przechowywania zapisów danych w chmurze. Brzmi atrakcyjnie? No to jeszcze lepszą atrakcją jest możliwość zakupienia Plusa taniej!

PS Plus do kupienia taniej, ale… to trochę losowe

I taka opcja właśnie się pojawiła, ale niestety jest tak naprawdę jedną, wielką niewiadomą. Tym razem to sami graczy donoszą o tym, że PlayStation oferuje im tańszy dostęp do abonamentu, a stosowne powiadomienia dostają m.in. w e-mailach. Szkoda tylko, że taka oferta pojawia się jedynie u części użytkowników, najpewniej wybranych losowo spośród bazy wszystkich graczy.

Szkoda, bo mówimy o naprawdę świetnych zniżkach, choć to już zależy od konkretnej osoby. Pierwsze informacje o rabatach pojawiły się przed paroma dniami, gdy gracze na Reddicie zaczęli pokazywać ofertę. Jeden z nich dostał 35% zniżki na roczny plan dla każdej wersji – Essential, Extra i Premium. W e-mailu przeczytamy, że oferta dotyczy zarówno nowych, jak i powracających użytkowników.

Najwięcej zgłoszeń pojawia się od graczy ze Stanów Zjednoczonych. Na razie nie wiemy, czy w Polsce firma oferuje podobną promocję. Część graczy informuje o tym, że również dostają możliwość skorzystania z promocji, ale nie mają już 35% zniżki, a 25%. Niezależnie od wersji, nie ma wiele czasu na decyzję, bo PlayStation kończy z akcją już 30 stycznia. Nie wszyscy gracze są zadowoleni z oferowania losowym graczom losowych obniżek.

Cała ta strategia “oferowania zniżek tylko losowym kontom” jest niewiarygodnie bezmyślna. Jeśli specjalnie szukasz wygasłych subskrypcji, mając nadzieję, że ci użytkownicy powrócą, dlaczego nie kierować ich do wszystkich?

– grzmi jeden z komentujących na Reddicie

Dajcie znać, czy również dostaliście podobną ofertę! Być może akcja aktualnie nawet nie obowiązuje w naszym kraju. Niestety PlayStation jest mało wylewne w informowaniu o takich szczegółach.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie