PS Plus vs. Games with Gold. Zestawiamy oferty w grudniu

PS Plus vs. Games with Gold. Zestawiamy oferty w grudniu
Games with Gold PlayStation Plus Polecamy!
ssxMicrosoft, czy Sony? Który producent dorzucił ciekawsze gry w ramach abonamentu?
To już nasze drugie zestawienie, w którym porównujemy oferty PS Plus i Games with Gold. Przyglądamy się im przede wszystkim pod względem dwóch kategorii. Świeżości, czyli kiedy dokładnie gra została wydana oraz jakości. W przypadku drugiego kryterium, posiłkujemy się ocenami z serwisu Metacritic. Nasze poprzednie porównanie możecie znaleźć tutaj, my tymczasem przyglądamy się grudniowym propozycjom. Tradycyjnie na pierwszy ogień idzie oferta z PS+. Tutaj zaskoczenie, bowiem w grudniu Sony oferuje posiadaczom PlayStation 4 naprawdę wielki tytuł. Czy będzie to stała praktyka? Wiemy, że w styczniu dostaniemy świetne inFamous: First Light, ale co dalej? Może Sony próbuje po prostu dwiema grami AAA uspokoić graczy po wpadce z DriveClub. Dla przypomnienia dodamy, że do tej pory nie ukazała się obiecana darmowa wersja DriveClub dla posiadaczy abonamentu PlayStation Plus. Wspomniana gra z wyższej półki, która trafia do grudniowej oferty PS+, to bijatyka Injustice: Gods Among Us - Ultimate Edition. To całkiem udana gra, w której można się wcielić w postacie z DC Comics. Została ona wydana dokładnie rok temu w listopadzie. Jest to zatem całkiem świeża produkcja. Ponadto użytkownicy PS4 dostaną Secret Ponchos, które tak naprawdę dopiero debiutuje. Świetnie, że Sony w końcu pomyślało o jakiejś grze premierowej w ramach PS Plus.

Oto oferta PlayStation Plus na grudzień:

W przypadku gier na PlayStation 3 jest równie dobrze. Posiadacze tej konsoli dostaną także roczną grę, a dokładniej - zestaw trzech gier. Mowa o Hitman HD Trilogy, czyli zremasterowanych trzech odsłonach popularnej skradanki. Taki zestaw ukazał się w lutym zeszłego roku, choć warto podkreślić, że poszczególne części pochodzą kolejno z 2002, 2004 oraz 2006 roku. Na dokładkę jest jeszcze gra Deadly Premonition: The Director’s Cut. Jej premiera miała z kolei miejsce ponad dwa lata temu. Co dla posiadaczy Vity? Ci powinni się zadowolić Final Horizon, czyli strategią na wzór popularnych gier typu tower defense. Tutaj także niespodzianka. 3 grudnia, czyli w momencie wejścia w życie najnowszej oferty PS Plus, Final Horizon będzie miało premierę. Na koniec pozostaje Titan Attacks!, czyli zręcznościowa strzelanka. Gra debiutowała dwa lata temu na PC, ale dopiero teraz będzie miała swoją premierę na konsolach Sony - wszystkich trzech. Sony całkiem nieźle postarało się w tym miesiącu jeśli chodzi o świeżość gier. Sporo tutaj produkcji, które dopiero debiutują na sprzęcie japońskiego giganta, za co szczególnie należy się plus.

Tak wypada Microsoft

Jak odpowie Microsoft? Xbox One dostanie Worms Battlegrounds. To gra wydana 30 maja 2014. Zatem jest nieźle pod względem oceny świeżości tytułu. Niestety to wszystko, co dostaną posiadacze Xboksa One w grudniowej ofercie Games with Gold.

Zwiastun Worms Battlegrounds:

Z kolei ci, którzy mają Xboksa 360 powinni się zadowolić The Raven: Legacy of a Master Thief – całkiem udaną grą przygodową, która pojawiła się na rynku rok temu. Dla fanów mocnych wrażeń jest SSX, jedna z lepszych gier sportowych zeszłej generacji. Ta ukazała się w 2012 roku, ale do tej pory pod względem grywalności bije na głowę wiele współczesnych tytułów.

Zwiastun The Raven: Legacy of a Master Thief:

Zwiastun SSX:

Jak tym razem z jakością gier?

Jest całkiem nieźle i tutaj obie oferty naprawdę reprezentują wysoki poziom. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku PlayStation Plus na grudzień, dwie gry mają dopiero swoją premierę, więc trudno tutaj o ocenę ich jakości. Niemniej jednak, Metacritic pokazuje tak: Gry z PS+ na grudzień: Oferta dla PS4:
  • Injustice: Gods Among Us – Ultimate Edition - 80/100
  • Secret Ponchos - brak ocen
Oferta dla PS3:
  • Hitman Trilogy HD - 71/100
  • Deadly Premonition: The Director’s Cut - 70/100
Oferta dla PS Vita:
  • Final Horizon - brak ocen
  • Titan Attacks! - 74/100 (ocena wersji na PS4, ponadto Titan Attacks! jest dostępne w ramach PS Plus zarówno na PS Vitę, jak i PS3 oraz PS4)
Gry z GWG na grudzień: Oferta dla Xbox One:
  • Worms Battlegrounds - 70/100
Oferta dla Xbox 360:
  • The Raven: Legacy of a Master Thief - 74/100 (ocena wersji na PC)
  • SSX - 82/100
Widać więc, że pod względem jakości nieco lepszą średnią mają gry z oferty GWG, bo około 75 punktów na 100. Z kolei oferta PS Plus może się pochwalić niewiele mniejszym wynikiem - 73 punkty.

Kto wygrywa?

To dość trudna decyzja jeśli chodzi o ten miesiąc. Sony na pewno wygrywa porównanie pod względem świeżości, dając tytuły, które dopiero co będą miały premierę. Microsoft nadrabia jednak jakością, zwłaszcza jeśli popatrzymy na SSX-a, który jest naprawdę znakomitą produkcją. Biorąc jednak pod uwagę wyłącznie własną ocenę, to ja stawiam na ofertę PlayStation Plus, przede wszystkim ze względu na premiery, które z chęcią sprawdzę.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie