Dwa triale z PS Plus zostały usunięte po raz drugi. Sony, co się dzieje?

PS Plus - dwa triale usunięto... po raz drugi. Sony, co się dzieje?
Newsy PS4 PS5

Sony dodało dwa razy i usunęło dwa razy te same dwa triale z oferty PS Plus. Aktualnie pozycje nie są dostępne, ale jak tak dalej pójdzie, to ktoś zwariuje.

Największym problemem PlayStation Plus jest to, że nie do końca wiadomo, czego można się po nim spodziewać. I nie chodzi mi tu o dostępne gry czy nowości w katalogu, a po prostu o to, czy coś pierwotnie zapowiedzianego, faktycznie do graczy trafi. Już kilka razy zdarzało się, że Sony musiało się wycofać ze swojej obietnicy i zapowiedziana gra do biblioteki PS Plus nie trafiła.

Kup tańszego PS Plusa z doładowaniami do PS Store:

Nie zapominajmy też o problemach z darmowymi wersjami próbnymi gier. Niedawno dwa triale zostały nagle usunięte z usługi, bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi czy wyjaśnień. Teraz podobna sytuacja spotkała dwie kolejne pozycje, ale… drugi raz. Tak, wiem jak to brzmi. Sony dwukrotnie dodało i dwukrotnie usunęło te same pozycje z listy do wypróbowania. Tylko czemu?

PS Plus traci te same triale i to dwa razy

Chodzi o Elex 2 i MX vs ATV Legends, z czego pierwsza dostępna jest praktycznie od samego początku istnienia “nowej” wersji usługi. Po jakimś czasie dodano MX vs ATV i wszystko byłoby cacy. Tyle że po paru miesiącach te triale usunięto. Wtedy miało to sens – obydwie gry trafiły do katalogu gier dostępnych w PS Plus Extra i Premium. Po co więc grać w triale, skoro można pobrać pełne wersje?

I być może nikt nie zadawałby zbędnych pytań, gdyby nie to, że po paru dniach triale tych gier znów się pojawiły. Tak, można było grać w ich wersje próbne lub pełne. To akurat sensu nie ma, no ale niech im będzie. Szkopuł w tym, że zaledwie wczoraj obydwa triale znów nagle usunięto. I weź tu, człowieku, to ogarnij… Na ten moment nie wiemy, czy decyzja jest ostateczna i jak to będzie wyglądało w przyszłości. Na szczęście tytuły te wciąż można ograć w ramach Extra i Premium, więc brak triali tak naprawdę nie powinien nikogo szczególnie zasmucić.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie