Dwa triale nagle usunięto z PS Plus, a Sony milczy

PS Plus straciło dwa kolejne triale gier. Sony milczy
Newsy PS4 PS5

Z PS Plus wyleciały nagle dwa triale gier. Wychodzi na to, że jeden z nich mógł zostać dodany przypadkowo. Sony jednak milczy w tej sprawie.

Sony przy okazji ujawnienia oficjalnie “nowego” PS Plusa (który aktualnie obchodzi pierwszą rocznicę) obiecało, że każda większa gra (i sporo tych mniejszych) doczeka się próbnej wersji do ogrania. Mówię tu oczywiście o darmowych trialach, dzięki którym zagramy przez ograniczony czas. Jest to świetna idea, która niejako przypomina dema. Ich idea w twórcach gier AAA dziś znacząco przygasła. Mimo wszystko i tak posiadacze flagowej subskrypcji Sony mogą cieszyć się regularnie dodawanymi trialami.

Tańszy PS Plus!

PS-Store-doladowania

Czasami jednak takie wersje znikają. Pół biedy, jeżeli wcześniej pojawia się stosowny komunikat i ostrzeżenie. Czasami interesujący nas trial pewnego dnia nie będzie po prostu w ogóle dostępny, a Sony nic nie powie. Tak właśnie jest tym razem. I to nie tyle w przypadku jednej wersji próbnej, ile dwóch!

Mówimy o trialach WWE 2K22 i OlliOlli World. Pierwsza pozycja dostała “testową” wersję w PS Plus całkiem niedawno, wraz z kontynuacją WWE 2K23. Z tego powodu możemy jedynie domyślać się, że taki trial akurat teraz nie miał trafić do Plusa, więc Sony szybko go usunęło. Nie wiemy, czy tak faktycznie jest. Z kolei przypadek OlliOlli World wydaje się jeszcze bardziej kuriozalny, bo nie mamy żadnych teorii na temat nagłego zniknięcia tego triala. A akurat w tym przypadku możemy mówić o sporej stracie, bo to jedna z najlepszych zręcznościowych gier, skupiająca się na jeździcie na deskorolce. Być może coś jednak zmieni się w tej sprawie i jednak triale te kiedyś powrócą?

Warto dodać, że w lipcu z usługi wylatuje aż 11 gier i nie mówimy tu o ich wersjach próbnych.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie