PS-Plus-listopad-2020

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS Plus to dubel! Użytkownicy PS Now krytykują Sony

Gracze narzekają na fakt, że do PS Plus trafiają gry, które zostały udostępnione wcześniej. Wszystkiemu winne jest PS Now.

Abonament PlayStation Plus ma swoje lepsze i gorsze miesiące, choć zazwyczaj trzyma całkiem przyzwoity poziom. Gracze w jego ramach otrzymują dostęp do rozgrywki online i kilku gier, które w większości są znanymi tytułami.

Równolegle z Plusem, Sony posiada również w swoim repertuarze PS Now, którego niestety do tej pory nie uświadczyliśmy w Polsce. Dostęp do niego da się uzyskać jedynie korzystając z zagranicznego konta PSN, a nie zanosi się na to, żebyśmy mieli doczekać się oficjalnego wsparcia abonamentu nad Wisłą.

Zagraniczni gracze narzekają jednak na pewną kwestię, która szczególnie frustruje osoby opłacające oba abonamenty. Gry z PS Plus i PS Now często się powtarzają. Z szesnastu gier dostępnych w Plusie od czerwca 2020 roku, pięć wchodziło już w skład PS Now. Były wśród nich takie hity jak Vampyr, Hollow Knight i PUBG.

Problem występuje również w odwrotnej formie, bowiem Friday the 13th i Broforce będące częścią Plusa w przeciągu ostatniego pół roku, trafiły niedawno do PS Now.

Choć nie jest to specjalnie duża ilość „straconych” gier, to frustracja niektórych graczy jest jak najbardziej zrozumiała. Płacenie dwa razy za te same produkcje nie jest do końca sprawiedliwe, choć i to jest kwestią dyskusyjną. Jeśli weźmiemy PS Plus za usługę gwarantującą dostęp do rozgrywki online, a gry za swoiste dodatki do niej, to teoretycznie nie tracimy na tym tak dużo.

Najnowszą ofertę PlayStation Plus możecie sprawdzić w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się