PS Plus na styczeń 2022 hot or not? Tak wypada start nowego roku w naszych oczach

PS Plus styczeń 2022 hot or not - logo - PG
Felieton

Wczoraj doszło do ogłoszenia gier, które trafią do usługi PS Plus na styczeń 2022. To 3 produkcje o najróżniejszych gatunkach, które z tego powodu powinny trafić w gusta ogromnej liczby graczy. Co jednak sądzi o nich nasza redakcja? Cóż, zdania są podzielone.

Już na początku kolejnego miesiąca do PS Plusowiczów trafią aż 3 gry, z czego wszystkie są możliwe do zagrania na ubiegłej generacji, a aż 2 dwie z nich posiadają wersję przygotowaną z myślą o PS5. Brzmi prawie jak idealny zestaw, prawda? Jak widać, nie dla wszystkich, choć w większości zdania są pozytywne.

PS Plus styczeń 2022 – oferta i nasza ocena gier

  • Deep Rock Galactic (PS4, PS5)
  • Persona 5 Strikers (PS4)
  • Dirt 5 (PS4, PS5)

Na taką ofertę PS Plus czekałem od dawna. Persona 5 Strikers jest na moim celowniku od dawna, Deep Rock Galactics również czekało na mojej liście “do sprawdzenia”, a Dirt 5 to dobry dodatek do oferty, który być może sprawdzę, ale raczej bez większej ekscytacji. Niemniej to pierwszy zestaw od dawna, który moim zdaniem nie ma słabych punktów i chętnie ogram każdy z oferowanych tytułów. Sony, oby więcej takich paczek, jak ta z PS Plus na styczeń 2022.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 4/5

Jakub Stremler

Czy to kolejny miesiąc do przespania z PS Plus? Myślę, że tym razem poduszkę będziemy trzymać pod głową, ale dla wygody. Bowiem Sony proponuje zróżnicowany pakiet gier, dość nowy (2 gry z poprzedniego roku i 1 premierowa perełka), a dodatkowo o wartości odpowiadającej cenie abonamentu. Prawda jest taka, że fani wyścigów dostaną jedną z najsłabszych odsłon Dirta, osoby miłujące slashery jedną z najsłabszych części Persony i na deser kosmiczny FPS, który docenimy tylko grając w coopie. Jednak, gdy porównamy styczniową ofertę z poprzednimi 5 miesiącami, ta najnowsza wcale nie brzmi tak źle…

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 3.5/5

Grzegorz Rosa

Patrząc co miesiąc na ofertę PS Plus, mocno się zastanawiam nad sensem tego rodzaju usługi. Opłacając Game Passa wraz z grami od EA, dostając co rusz darmowe gry w Epic Games, korzystając z licznych promocji zarówno w PS Store jak i na innych platformach, mam tyle gier, że te losowe z Plusa są mi kompletnie niepotrzebne. Ale to temat na inną dyskusję. W styczniu PS Plus dostaje ode mnie 3/5, głównie za Dirta 5 i trochę na zachętę, aby Sony pomyślało nad większymi zmianami w usłudze, która do dzisiejszych czasów nie jest już dostosowana.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 3/5

Robert Ocetkiewicz

No i na takiego Plusa czekałem! Nareszcie z chęcią zagram w 3 produkcje, na które od dłuższego czas miałem chrapkę. Kooperacyjne zbieranie surowców w kosmosie zapowiada się świetnie, szczególnie z powodu możliwości władowania wielu pocisków w obcych. Spin-off Persony idealnie trafił w moje gusta “japońszczyzny”, ale z nieco szybszym tempem od tego znanego ze standardu serii. Jestem fanem wszelkich gier wyścigowych, a Dirta 5 na Play’u jeszcze w mojej kolekcji nie posiadałem, więc i tym prezentem nie pogardzę.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 4.5/5

Michał Wieczorek

Grudniowa oferta PS Plus wywołała u mnie lekkie zażenowanie, ale Sony postanowiło się zrehabilitować. Nie będę ukrywał, że Deep Rock Galactic jest grą niezwykle przyjemną i wciągającą. Kopanie kosmicznych minerałów z grupką znajomych jawi się jako świetny plan na najbliższy miesiąc. Cykl Persona był mi zawsze obcy, ale w pewien sposób mnie intrygował. Persona 5 Strikers wydaje się więc świetną sposobnością na poznanie tej serii, nawet jeżeli zaczynałbym ją od spin-offu utrzymanego w innym gatunku. Ostatecznie DIRT 5 nie jest może tak imponujące jak niedawna Forza Horizon 5, ale parę wyścigów „w wirtualu” jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziło. Chyba. Ogólnie jest bez jakiegoś wielkiego szału, ale z pewnością warto zainteresować się styczniową ofertą.

Moja ocena PS Plus w tym miesiącu: 3.5/5

Artur Łokietek

A Wam jak się podoba oferta gier, która trafi do Plusa już w styczniu? Zachęcam do pochwalenia się opinią w komentarzach.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie