Gry w PS Plus od premiery PlayStation 5 podsumowane! Jak oceniacie usługę?

PS Plus na tle gier z Collection
PS4 PS5

PS Plus jest z graczami PlayStation już od wielu lat. Miało swoje wzloty i upadki – zdarzają się zarówno oferty bardzo dobre, jak i te znacznie mniej udane. Pewien gracz postanowił podsumować, co otrzymaliśmy w ramach usługi od czasu premiery PS5.

Użytkownik joseph2411 udostępnił na forum Reddit zbiór infografik, na których zaprezentował szczegółowe statystyki gier z PlayStation Plus. Dzięki niemu możemy zebrać w jednym miejscu wszystkie najważniejsze informacje o grach z tegorocznych ofert subskrypcji.

Łącznie (wraz z PS Plus Collection) otrzymaliśmy 61 gier, których całkowita wartość wyniosła 1919.39 dolara. Przeliczanie tego na złotówki nie ma większego sensu z uwagi na fakt, że ceny gier w PS Store są przystosowane do naszego rynku. Niemniej z pewnością dzięki Plusowi zyskaliśmy kilka tysięcy złotych.

PS Plus - infografika
Źródło: joseph2411

Średnia ocen gier na Metacritic wynosi 77 punktów, czyli niemało. W Plusie trafiały się tytuły wybitne, ale nie zabrakło też paru przeciętniaków. Średnia jest więc całkiem adekwatna.

W ofercie PlayStation Plus od premiery PS5 pod względem liczebności przeważały gry na PS4. To jednak naturalna sytuacja, bowiem podobny rozdział gier występował pod koniec kadencji PS3. Miejmy też na uwadze, że PS5 jest wstecznie kompatybilne z PS4, więc odpalimy na nim nawet te gry z Plusa, które nie posiadają natywnej wersji na nową generację.

PS Plus na PS5 vs PS4
Źródło: joseph2411

Obecnie gracze mogą odbierać gry z oferty PlayStation Plus na listopad 2021. Dokładny opis listopadowego zestawu znajdziecie w tym artykule.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie