Koniec z tanimi PS Plus i PS Now? PlayStation miało wyłączyć ważną funkcję

PS Plus PS Now Spartacus - grafika
Newsy PS4 PS5

Kupujecie kody na subskrypcje PS Plus i PS Now? Jeśli tak, nie mam dobrych wieści. Nie można już uzbierać kilku lat abonamentu na koncie.

Użytkownik forum ResetEra zauważył, że nie może wykorzystać kupionego kodu na doładowanie Plusa, bo ma na koncie aktywną subskrypcję. Pomoc techniczna PlayStation poinformowała go, że tymczasowo wyłączono funkcję łączenia kupionych subskrypcji. Oznacza to (przynajmniej na razie), że jeśli chcecie przedłużyć swoją subskrypcję, musicie chomikować kod do czasu jej wygaśnięcia.

Pamiętajcie, że ograniczenia nie mają wpływu na kupowanie subskrypcji bez aktywnego Plusa lub Now. Jeśli nie posiadacie wykupionego abonamentu na swoim koncie, kod powinien zadziałać bez problemu.

Ze względu na nadchodzące zmiany w subskrypcji PlayStation Plus, obecnie nie jest dostępna funkcja łączenia subskrypcji, ponieważ została ona usunięta. Rozumiemy, jak ważne jest to dla Ciebie, i będziemy mogli udzielić odpowiedzi, jak to będzie działać, gdy nowe członkostwo PS Plus stanie się dostępne.

Informacja, którą miał otrzymać użytkownik forum ResetEra

Nie wiemy, kiedy i czy PlayStation przywróci możliwość łączenia subskrypcji PS Plus. Możliwe, iż stanie się to w chwili premiery nowego PlayStation Plus, czyli (w przypadku Polski) dopiero 22 czerwca.

PlayStation podjęło taką decyzję prawdopodobnie w celu uniknięcia przypadków, gdzie gracze kupowaliby kody PS Now na kilka lat subskrypcji do przodu, aby zyskać dostęp do PlayStation Plus Premium stosunkowo niskim kosztem. Z tego samego powodu wyłączono możliwość wykupienia subskrypcji na dłużej niż miesiąc bezpośrednio od Sony. Dziwi jednak to, że na taki sam krok zdecydowano się w przypadku Plusa, którego zakup gwarantuje dostęp jedynie do najtańszego progu nowej wersji usługi.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie