PlayStation pozbywa się oficjalnego sposobu na tańszy PS Plus Premium

PS Plus grudzień 2021
PS4 PS5

Nowa wersja PS Plus na horyzoncie. Jeśli subskrybujecie PS Now, Wasz abonament przekonwertuje się na wersję Premium. Gracze znaleźli dzięki temu sposób na tańszą subskrypcję, lecz Sony właśnie podcięło im skrzydła.

Sztuczka zakładała kupienie rocznej subskrypcji PS Now, za którą zapłacilibyśmy 60 dolarów. Zostałaby ona w czerwcu przekonwertowana na roczną subskrypcję PlayStation Plus Premium, która kosztowałaby nas w normalnych warunkach aż 120 dolarów. Tym sposobem moglibyśmy zaoszczędzić nawet 250 złotych na rocznej subskrypcji PS Plus. Tak się jednak nie stanie – przynajmniej jeśli kupowaliście PS Now z oficjalnego sklepu PlayStation.

Sony po cichu wycofało możliwość zakupu PS Now na rok – zauważa Eurogamer. Gracze mogą zaopatrzyć się jedynie w subskrypcję opłacaną co miesiąc, więc nie można już skorzystać ze sposobu na tańsze PlayStation Plus Premium. Jedyną opcją pozostaje zakup z nieoficjalnych źródeł.

PlayStation Plus Premium to najbogatszy w zawartość pakiet Plusa. Zaoferuje on – poza standardowymi bonusami Plusa i biblioteką ponad 400 gier z PS4 i PS5 – możliwość streamowania tytułów z PS1, PS2, PS3, PS4 i PSP. W Polsce próg Premium na razie pozostanie niedostępny ze względu na brak PS Now. Zastąpi go Deluxe, które zaoferuje możliwość bezpłatnego pobrania produkcji z PS1, PS2 i PSP. Istnieje cień szansy, że PlayStation ma w planach wprowadzenie streamingu w Polsce, co mogłoby pozwolić na udostępnienie PS Plus Premium również w naszym kraju.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie