Zauważono błąd w PS Plus i uwierzcie, że każdy chciałby go mieć

PS-Plus-błąd-problem
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Wyobrażasz sobie sytuację, że w każdym momencie możesz pobrać gry z PS Plus, które rozdawano w przeszłości? Jeden z graczy opisał nietypową sytuację.

Cały biznes z grami w PS Plus Essential polega na tym, że dostajemy zazwyczaj 3 tytuły na miesiąc. Kto nie zdąży dodać ich do biblioteki, traci szansę bezpowrotnie. Pewnie każdy z nas przegapił kiedyś jakąś ofertę i później żałował, że nie odebrał comiesięcznego zestawu gier.

A gdyby tak dodawać gry ze starszych ofert PS Plus do swojej biblioteki?

Pewien użytkownik forum Reddit zdziwił się, że jego dziewczyna widzi w marcu zupełnie inne gry do odebrania niż on sam. Podczas gdy dziewczyna może przypisać do konta np. świeżutkie Sifu, on widzi na swoim ekranie gry sprzed kilku miesięcy. Oboje posiadają oddzielnie wykupione subskrypcje Essential. I okazało się, że to nie jedyny taki przypadek, ponieważ zgłosiła się jeszcze jedna osoba, która w comiesięcznych grach może co prawda odebrać pakiet gier Essential, ale nie ten co trzeba.

Okazało się, że ten bardzo rzadki problem pojawia się, gdy użytkownicy chcą odebrać gry z PS Plus z poziomu konsoli lub przeglądarki. Natomiast w aplikacji PlayStation wszystko jest wyświetlane jak należy. Jest to zatem ewidentny błąd w PS Store, lecz jak wynika z komentarzy społeczności, każdy chciałby mieć go u siebie i to na stałe.

Gracze rozmarzyli się o możliwościach “cofania czasu”, by zdobyć gry-perełki, które pominęli w ramach abonamentu. “To mogłoby zmienić wszystko” – pisze jeden z nich. I zmieniłoby… również przychody Sony, jeśli chodzi o subskrypcje, więc zapomnijmy, że kiedykolwiek do tego dojdzie. Zmiana oferty co miesiąc to jedna z podstaw, na której opiera się PS Plus. To właśnie dla tego wielu z nas opłaca abonament i przedłuża go w nieskończoność.

Jeśli jednak jakimś cudem przytrafi się Wam opisany błąd, to pamiętajcie, żeby odbierać gry poprzez aplikację PlayStation. Graczowi, który rozpoczął omówiony wątek, pozwoliło to przypisać do biblioteki gry z najnowszej oferty.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie