PS Now w końcu trafi do Polski? PlayStation ma dobrą wiadomość, ale nie cieszmy się zbyt szybko

PS Now styczeń 2022 logo - PG
PS4 PS5

PS Now do dziś jest niedostępne w Polsce. Możliwe jednak, że PlayStation wkrótce zdecyduje się na wprowadzenie usługi w naszym kraju.

Przy okazji ogłoszenia nowej wersji PlayStation Plus, która połączy w sobie Plusa i Now, Sony potwierdziło, że planuje „rozszerzyć usługę strumieniowego przesyłania danych w chmurze na kolejne rynki” i wkrótce udostępni więcej szczegółów w tej sprawie. Niby konkretów wciąż brak, ale jest promyk nadziei.

Nie nastawiałbym się jednak z góry, że PlayStation z całą pewnością wprowadzi niedługo PS Now do Polski. Dostępu do usługi nie mają jeszcze chociażby gracze z Australii, Korei Południowej i Ameryki Łacińskiej. Tylko Sony wie, które regiony będą najbardziej opłacalne i które przyciągną najwięcej zainteresowanych do PS Now.

Wprowadzenie takiej usługi jak PlayStation Now do nowych regionów to bardzo skomplikowany proces. Sony najpewniej dobiera kolejne kraje na podstawie między innymi tego, jaki procent graczy ma dostęp do szybkiego połączenia z siecią, którego wymaga streaming gier. To nie tak, że Sony obraziło się na Polaków – najwyraźniej wprowadzenie Now było wcześniej po prostu nieopłacalne.

Uważam, że na dostęp do Now nie poczekamy jednak zbyt długo. Jakby nie patrzeć, jesteśmy dla PlayStation niemałym rynkiem. Miejmy nadzieję, że wprowadzenie usługi do Polski jest kwestią kilku, może kilkunastu miesięcy.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie