PS Plus z możliwością pobierania gier z PS3? Lepiej wstrzymać entuzjazm

PS Plus zaoferuje możliwość pobrania gier z PS3? Ciekawe odkrycie
Newsy PS3 PS4 PS5 Retro

Subskrybenci PS Plus na PS5 mogą grać w klasyczne pozycje z poprzednich iteracji konsol PlayStation, ale za pomocą chmury. Niektórzy sądzą, że niebawem będzie można niektóre pozycje pobierać.

W internecie pojawiły się sugestie, jakoby Sony chciało jeszcze bardziej uatrakcyjnić ofertę PS Plus lub nawet zaoferować osobne pozycje z poprzednich generacji swojego flagowego sprzętu. Dość powiedzieć, że jest to grubymi nićmi szyte.

PS Plus i możliwość pobierania klasycznych gier

Na ten moment abonenci PS Plus Premium mogą faktycznie cieszyć się bardzo obszernym katalogiem klasycznych pozycji, ale nie ma sensu nastawiać się na granie w nie bez stałego połączenia z internetem (i to dość dobrego). W końcu w pozycje oznaczone jako “Classic” zagramy za pośrednictwem chmury. Nie ma więc mowy o ich pobieraniu na dysk urządzenia. Sensu jest w tym sporo – Sony nie wyposażyło swojego najnowszego sprzętu we wsteczną kompatybilność. A może się to jednak zmieni?

Jak informuje m.in. Twisted Voxel, w PS Store pojawiła się bardzo ciekawa opcja przy grze Black Knight Sword z PlayStation 3. Otóż na jakiś czas użytkownicy mogli zobaczyć opcję pobrania dema produkcji. Przycisk nie był jednak aktywny, a jego kliknięcie wywoływało błąd sklepu. Od razu pojawiły się sugestie graczy, iż jest to zapowiedź czegoś większego.

Część z nich zaczęła uważać, że w PS Store mogą pojawiać się osobne do kupienia gry z poprzednich generacji sprzętu. Inni są zdania, że użytkownicy PS Plus otrzymają możliwość ich pobierania na dysk i grania w nie natywnie. Sony, według niektórych, od dawna miałoby pracować nad emulatorem do PS5 zdolnym do odpalania tytułów z PS2 czy PS3. I może miałoby to sens, gdyby nie to, że historia zna wiele podobnych “nagłych” błędów w PS Store.

Pojawienie się przycisku z możliwością pobrania dema raczej nie wskazuje na nic, a już szczególnie na nagłą możliwość grania w klasyczne tytuły bez chmury. Poza tym nie widzę za bardzo sensu w udostępnianiu akurat dema gry z poprzednich generacji. W końcu posiadacze Plusa mogą grać w pełne ich wersje.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie