Gra z PS Plus posiada platynowy błąd, który gracze wykorzystują na potęgę

PS-Plus
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Zbieracze platynowych trofeów mają wyjątkową szansę, by zdobyć kolejny pucharek w dosłownie kilka sekund. Wszystko dzięki nowej aktualizacji gry Stranded Deep, która jest dostępna w katalogu PS Plus Extra.

Stranded Deep było niegdyś rozdawane w ramach comiesięcznych ofert PS Plus. Obecnie można sięgnąć po grę w progu Extra abonamentu. Jedna z najnowszych aktualizacji wywołała efekt “platynowego domina”. Gracze mogą zdobyć pucharek w dosłownie kilka sekund. Kto nie posiada natomiast Plusa, tak kupi go w dobrej cenie:

PS-Store-doladowania
Tanie doładowania portfela w PS Store – KUP TUTAJ.

Jak zdobyć łatwą platynę w Stranded Deep?

Stranded Deep to gra polegająca na przetrwaniu. Jesteś rozbitkiem na wyspie Oceanu Pacyficznego i musisz zrobić wszystko, by przeżyć w trudnych warunkach. Należy zatem polować, zbudować bezpieczne schronienie oraz oczywiście nie dać się pożreć przez rekiny.

Tytuł oferuje nie tylko samotną zabawę, lecz również rozgrywkę w kooperacji. I właśnie w tym drugim trybie pojawił się niezamierzony błąd, który został zauważony po niedawnej aktualizacji gry. Polega on na tym, że jeśli zaprosisz innego gracza do wspólnej zabawy i posiada on na swoim koncie platynowe trofeum, z automatu pucharek zostanie przyznany również Tobie. Otrzymasz ponadto w bonusie wszystkie inne trofea od zaproszonego gościa.

Błąd jest wykorzystywany na potęgę przez graczy, którzy rozdmuchali sprawę na forach PSNProfiles. Ci bez platyny zapraszają do zabawy “platynowców”, ci drudzy oferują pomoc nowym graczom dopiero rozpoczynającym swój survival na wyspie.

Zatem jeśli szukasz łatwej platyny, możesz po prostu popytać znajomych, czy już takowej nie posiadają i się nią uprzejmie nie podzielą.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie