W nowym PS Plus nie zabraknie dużych gier. Ważne słowa szefa PlayStation

PS Plus logo
PS4 PS5

Zapowiedź bardziej rozbudowanej wersji PS Plus z kilkoma progami cenowymi to istotna zmiana dla graczy PlayStation. W ofercie usługi znajdziemy między innymi sporą bibliotekę gier, którą Sony planuje rozbudowywać o duże produkcje.

PlayStation współpracuje z wieloma firmami i „każdy duży wydawca” wesprze PlayStation Plus swoimi produkcjami – powiedział Jim Ryan w rozmowie z GamesIndustry.biz. Nie wymieniono jeszcze konkretnych przedstawicieli branży, ale wypowiedź Ryana sugeruje, że należy spodziewać się wielu gier AAA. Biblioteka nowego PS Plus ma zaoferować ponad 700 gier, z czego spora część z nich ukazała się na PS4 i/lub PS5.

Jeśli miałbym teraz wytypować kilku wydawców, którzy na pewno dodadzą swoje gry do Plusa, skupiłbym się na tych, którzy współpracują z PlayStation. Jestem przekonany, że gry od siebie dorzucą między innymi Square Enix, Capcom, Take-Two, Warner Bros. (Mortal Kombat 11 zresztą już potwierdzono) i Devolver Digital. Nie zdziwiłbym się też, gdyby swoją cegiełkę dołożył Ubisoft.

Do gier zewnętrznych wydawców dołączą też produkcje od studiów współpracujących bezpośrednio z PlayStation. Potwierdzono, że w Plusie ogramy między innymi Death Stranding, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, God of War i Returnal. Spodziewam się, że lista produkcji wydanych przez Sony w Plusie będzie jeszcze większa.

Na razie PlayStation nie podzieliło się konkretną listą gier, jakie ogramy dzięki bibliotece nowego PlayStation Plus. Zmiany w usłudze mają wejść w życie w czerwcu. Przypuszczam, że na udostępnienie listy dostępnych tytułów poczekamy jeszcze przynajmniej kilka tygodni.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie