Nowe wcielenie PS Plus najpewniej dostanie gry znanego polskiego studia

PS Plus - PlayStation chwali się najpopularniejszymi grami
Newsy PS4 PS5

Niedawna zapowiedź zupełnie nowej wersji PS Plus pozostawiła po sobie wiele pytań, między innymi o gry, jakie trafią do oferty. Wiele wskazuje na to, że bibliotekę usługi zasilą produkcje polskich mistrzów horroru.

Bloober Team opublikowało komunikat, w którym informuje o zawarciu umowy z Sony Interactive Entertainment. PlayStation będzie dystrybuować wybrane tytuły studia w „nowym systemie dystrybucyjnym”. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na PlayStation Plus, ale konkrety poznamy dopiero za jakiś czas.

Zarząd Spółki Bloober Team S.A. z siedzibą w Krakowie (dalej jako „Emitent”) informuje, że w dniu dzisiejszym doszło do zawarcia przez Emitenta istotnej umowy licencyjno-dystrybucyjnej z Sony Interactive Entertainment LLC na dystrybucję wybranych tytułów Emitenta w nowym systemie dystrybucyjnym. O szczegółach, w tym datach wydania, Emitent będzie informował odrębnymi raportami bieżącymi.
W ocenie Emitenta sprzedaż tytułów będzie mieć wpływ na wyniki finansowe Emitenta za rok 2022 i kolejne okresy.

– czytamy na stronie PAP Biznes

Na razie nie wiadomo, jakie produkcje Bloober Team mogłyby trafić do PS Plus. Stawiałbym, że jedną z oferowanych gier będzie The Medium, które dostało zaawansowane wsparcie funkcji DualSense – to byłaby idealna reklama kontrolera Sony w Plusie.

Nowe wcielenie PlayStation Plus ma zaoferować wiele nowości względem swojej pierwotnej wersji. W jednym z wariantów subskrypcji otrzymamy dostęp do biblioteki ponad 400 gier z PS4 i PS5. Potwierdzono, że wśród oferowanych produkcji znajdziemy między innymi Returnal, Mortal Kombat 11, Death Stranding i Marvel’s Spider-Man: Miles Morales.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie