Nowe PS Plus ucieszy miłośników zbierania trofeów, ale jest też druga strona medalu

PS Plus Spartacus - Logo - PG
Newsy PS4 PS5

Nowa wersja PS Plus niesie ze sobą wiele obietnic, ale wciąż jest sporo niewiadomych. Jednym z pytań bez odpowiedzi było to, czy obecne w usłudze gry retro otrzymają wsparcie trofeów.

Bend Studio potwierdziło, że Syphon Filter (które trafi do Plusa) dostanie trofea. Bardzo możliwe więc, że podobnie będzie w przypadku innych, być może nawet wszystkich, gier z PS1, PS2 i PSP w usłudze. Choć na razie nie jest to nic pewnego, spodziewałbym się, że dostęp do pucharków otrzymają przynajmniej gry od studiów PlayStation.

Choć dodanie trofeów do starszych gier ucieszy miłośników „calakowania”, może rodzić pewien problem. Wprowadzenie trofeów do gry nie jest kwestią kilku godzin pracy i ciężko oszacować, kto i w jaki sposób zajmuje się dodawaniem trofeów do starszych gier. Istnieje szansa, że jeśli wszystkie klasyczne gry będą musiały dostać swoje pucharki, to napływ starych-nowych produkcji do PlayStation Plus może być dość powolny. Oczywiście wiele zależy od tego, na jakim etapie są obecnie przygotowania trofeów do klasyków i czy faktycznie swoje osiągnięcia dostaną wszystkie starsze gry zmierzające do Plusa. Na ten moment trzeba poczekać na więcej informacji.

Niedawno potwierdzono też, że wybrane klasyki z PS1, PS2 i PSP, które trafią do PS Plus, otrzymają dodatkowe ulepszenia. Podejście Sony do starszych gier bardzo miło mnie zaskoczyło, wszak jeszcze kilka miesięcy temu można było odnieść wrażenie, że PlayStation ma swoje retro-dziedzictwo za nic. Oby nie był to jedynie chwilowy przebłysk miłości do klasyki, bo starsze konsole PlayStation były domem wielu wybitnie dobrych tytułów.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie