PS Plus także dla PC i innych platform. Poufne dokumenty ogłaszają potencjalną rewolucję

PS Plus na PC i inne platformy. Sony ma pomysł na rewolucję
Mobile Newsy PC PlayStation Plus PS4 PS5

Subskrypcja PS Plus może zadebiutować także na innych platformach, z PC włącznie. Tak wskazują poufne dokumenty firmy wykradzione z Insomniac Games.

Jak przyciągnąć jeszcze więcej klientów do PS Plus? To proste – oferując abonament na dodatkowych urządzeniach, wykraczających poza standardową rodzinę konsol PlayStation. Jasne, graczy na PS4 i PS5 jest mnóstwo, ale gdyby dorzucić do tego jeszcze posiadaczy PC, a nawet i telewizorów smart, smartfonów i tym podobnych, potencjalne grono klientów mogłoby powiększyć się kilkukrotnie.

PS Plus na nowe platformy

Nie znamy na razie szczegółów i nie wiemy, jaką ofertę PlayStation Plus mogło mieć na przykład na PC. Zgaduję, że chodzi przede wszystkim o dostęp do obszernej biblioteki gier, w tym kultowych pozycji w streamingu. Być może tyczy się to również tytułów za darmo, ale wątpię, aby w jakiś sposób miało dotyczyć możliwości grania po sieci. Niemniej rynek usług dla graczy się powiększa i Sony to widzi. Nic dziwnego, że chce zabrać nieco dla siebie.

Nowe informacje o potencjalnej rewolucji pojawiły się wraz z gigantycznym wyciekiem Insomniac Games. Jeden z użytkowników Twittera podzielił się slajdem, który ma dowodzić, że Sony na ambitne plany. PS Plus może więc doczekać się debiutu na nowych urządzeniach. Tyczy się to nie tylko PC, ale i aplikacji na telewizory (wzorem Xbox Game Pass?) i przeglądarek internetowych.

Z drugiej strony podobne plany firma przedstawiała już lata temu. No i nie zapominajmy o PS Now, dostępnym niegdyś także dla fanów grania na „blaszakach”. Nie ma sensu jednak wierzyć, że poufne dokumenty przedstawiają zamiary, które kiedyś wejdą w życie. Sony równie dobrze mogło wycofać się z tego pomysłu, więc nie dowodzi to, że faktycznie stanie się rzeczywistością.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie