PS Plus na maj 2023 – tyle miejsca zajmą nowe gry na dysku PS5 i PS4

PS-Plus-GRID-Legends
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Poznaliśmy już oficjalnie ofertę PS Plus na maj 2023, zatem pora sprawdzić, czy starczy na nią miejsca na dysku konsoli. Od razu zdradzę, że wszystkie tytuły łącznie nie ważą wiele.

Sony przedstawiło wczoraj ofertę PS Plus na maj i choć nie jest może wymarzona, z pewnością nie powiem, że się na niej zawiodłem. Szczególnie cieszy Chivalry 2 oraz GRID Legends. A co z Descenders? No cóż… tytuł świeży nie jest, lecz posiada fantastyczne oceny (w tym przytłaczająco pozytywne opinie na Steam). Zatem również zamierzam pojeździć na rowerku. Tylko ile to wszystko zajmie na dysku mojej konsoli?

Kup abonament PS Plus na 12 miesięcy w promocji

Gry z PlayStation Plus na maj 2023. Tyle miejsca potrzebujesz

Jak wspomniałem, nawet na całą ofertę Essential z maja nie trzeba specjalnie szykować miejsca na dysku konsoli. W przypadku PS5, wszystkie trzy gry ważą 67,886 GB. Kto będzie je natomiast pobierał na PlayStation 4, musi posiadać 77,273 GB wolnej przestrzeni na HDD/SDD. Oto “waga” poszczególnych tytułów:

  • GRID Legends: PS4: 46.646 GB / PS5: 38.803 GB
  • Chivalry 2: PS4: 23.945 GB / PS5: 22.401 GB
  • Descenders: PS4: 6.682 GB

Gry z nowej oferty PS+ będziemy mogli dodawać do swojej biblioteki oraz pobierać od pierwszego wtorku miesiąca, czyli od 2 maja.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie