Oto rozmiary gier z oferty PS Plus Essential na luty 2024

PS-Plus-Steelrising
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Tym razem obejdzie się bez „tony gigabajtów” do pobrania, przynajmniej jeśli chodzi o dwie gry z oferty PS Plus na luty. Zobaczcie szczegóły.

Skoro znamy wszystkie gry na PS5 i PlayStation 4, które Sony udostępni wkrótce w progu Essential oferty PS Plus luty 2024, to możemy sprawdzić, czy potrzebujemy dużo miejsca na konsoli, żeby je pobrać. Co prawda rozmiar Foamstars, czyli nowej premiery w usłudze, nie został jeszcze ujawniony, ale pozostałe dwa tytuły nie zmiażdżą naszych dysków na PS5 i PS4. Zatem kto zamierza pobrać nadchodzące gry, niech spojrzy na szczegóły.

Gry z oferty PS Plus na luty – miejsce na dysku konsoli

Przypomnijmy, że w ofercie Essential na luty otrzymamy standardowo trzy gry. Dwie z nich uruchomimy na PS4 i PS5, a trzecią jedynie na konsoli obecnej generacji. Będzie nią Steelrising, czyli tytuł z gatunku RPG akcji. Odpowiada za niego studio Spiders, które wcześniej stworzyło m.in. The Technomancer oraz GreedFall. Kto zechce „przytulić” Steelrising do swojej konsoli, zmierzy się z pobraniem pliku o rozmiarze 26.509 GB, zatem nie będzie to duże wyzwanie. Jeszcze mniej czasu spędzimy wpatrując się w pasek pobierania Rollerdrome. Tutaj wersja PS5 waży zaledwie 881 MB, a na last-genie dwa razy więcej – 1.942 GB.

Niestety, nie możemy Wam dzisiaj podać rozmiaru premierowego Foamstars. Gra zadebiutuje na obu konsolach 6 lutego, w dniu udostepnienia oferty Essential. Jeśli wielkość pliku zostanie ujawniona przed wspomnianym terminem, zaktualizujemy wiadomość.

  • Foamstars: wielkość pliku nie została jeszcze ujawniona
  • Rollerdrome: PS4 : 1.942 GB / PS5 : 881 MB
  • Steelrising: PS5 : 26.509 GB
Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie