Jak zadziałają gry z PS1, PS2 i PSP w nowym PS Plus? PlayStation ma dobrą wiadomość

PS Plus listopad 2021 - logo PS Plus, w tle lecące konfetti
PS4 PS5

Jedna z najważniejszych nowości w nowym wcieleniu PS Plus to duża biblioteka klasycznych gier. Jim Ryan podrzucił małą wskazówkę odnośnie tego, co czeka fanów retro w nowym Plusie.

Szef PlayStation został zapytany czy gry z PS1, PS2 i PSP, które zmierzają do Plusa, otrzymają jakieś ulepszenia na PS4 i PS5. Ryan nie podał konkretów i twierdzi, że na więcej informacji trzeba poczekać. Wspomniał jednak, że klasyki wyglądają świetnie na nowych konsolach.

Więcej szczegółów zostanie podanych w najbliższym czasie, ale słyszeliśmy od osób, które w nie (gry z PS1, PS2 i PSP – red. ) grały, że wyglądają świetnie na PlayStation 4 i 5. Jednak treść będzie zależała od tytułu.

– powiedział Jim Ryan w rozmowie z Famitsu

Ostatnie zdanie wypowiedzi Ryana można interpretować na wiele sposobów. Mógł mieć na myśli, że niektóre gry faktycznie otrzymają ulepszenia, a inne nie. Nie jest to jednak nic pewnego i mimo wszystko wstrzymałbym się z ekscytacją do czasu ujawnienia szczegółów. Z drugiej strony Ryan twierdzi, że klasyki prezentują się świetnie na nowych konsolach, co samo w sobie nastraja pozytywnie.

Jeśli ostatecznie gry z poprzednich generacji zadziałają na PS4 i PS5 dokładnie tak, jak działały na PS1, PS2 i PSP, będzie to trochę rozczarowujące, ale też w pewien sposób zrozumiałe. Xbox przygotował liczne usprawnienia klasyków dla swojej wstecznej kompatybilności, lecz zajęło to bardzo dużo czasu. Biorąc pod uwagę, że Sony wstrzymuje się z potwierdzeniem ulepszeń, nie nastawiałbym się na dobre wieści w tej sprawie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie