Gra z PS Plus kosztowała Sony miliony dolarów

PS Plus w jednym regionie kosztuje 600% więcej. Gracze wściekli
Newsy PS4 PS5

Pobraliście w marcu tego roku w ramach oferty PS Plus grę Ark Survival Evolved? To teraz zobaczcie, ile kasy musiało zapłacić Sony, aby Wam to umożliwić.

Oferta PS Plus na marzec 2022 zawierała kilka gier, w tym Ark Survival Evolved. Właśnie wyszło na jaw, ile kosztowało Sony umieszczenie tylko tej jednej gry w Plusie.

PS Plus i koszt umieszczenia w usłudze Ark Survival Evolved

Sony zapłaciło 3,5 miliona dolarów w listopadzie 2021 roku, zabezpieczając Ark Survival Evolved jako jedną z bezpłatnych comiesięcznych gier w PS Plus. Została ona udostępniona w marcu tego roku, obok takich produkcji jak Team Sonic Racing, Ghostrunner i Ghost of Tsushima Legends. Szczegóły transakcji zostały ujawnione w dokumencie opublikowanym przez Snail Games USA, firmy powiązanej ze studiem Wildcard. To oni stworzyli tytuł z dinozaurami.

Trudno powiedzieć, czy podana kwota to dużo, czy też mało, odnośnie innych tytułów trafiających do PlayStation Plus. Umowy pomiędzy Sony a wydawcami zawsze są trzymane w tajemnicy, a płacone kwoty jedynie obiektem plotek i spekulacji.

Można jednak zakładać, że skoro za siedmioletnią już grę Ark Survival Evolved, która nie należy do nurtu AAA, zapłacono aż tyle, to za nowsze tytuły Sony płaci dwucyfrowo, dopisując do tego sześć zer.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie