Detal na grafice ujawniającej PS Plus grudzień 2022 sugeruje ważną zmianę dotyczącą gier w usłudze

PS-Plus-grudzien-2022
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Czy zauważyłeś mały szczegół przy obrazku jednej z gier, którą Sony zaoferuje w ofercie PS Plus grudzień 2022? Być może otrzymamy w przyszłości więcej tytułów „Day 1 Release”.

Poznaliśmy już ofertę PS Plus grudzień 2022. Cieszy mnie to, że oprócz dużych produkcji pokroju odświeżonej trylogii Mass Effect oraz niezłego Biomutant, na liście widzimy premierową grę Divine Knockout. To właśnie przy niej pojawiło się małe logo z Plusem. Sony zadbało o oprawę przedstawienia tytułu jako premierowego. Mam nadzieję, że nie jednorazowo.

Wcześniej przy wydaniach premierowych w PS+ widzieliśmy po prostu napis „Day 1 Release”. Teraz dodano obok niego grafikę z kalendarzem i logo, być może wskazując, że czeka nas więcej małych premier. Jakiś grafik musiał w końcu do tego usiąść i choć wykonał swoją pracę zapewne w 5 minut, dostał zlecenie, żeby w ogóle graficzkę przygotować. Jeśli Sony nie zastanawia się nad kolejnymi ogłoszeniami „Day 1”, po co w ogóle projektować logo i zaprzątać sobie nim głowę?

Divine Knockout
Divine Knockout

PS Plus z grami Day 1 Release. Chcecie więcej?

Nie łudzę się jednak, że zobaczymy gry AAA jako premiery w PlayStation Plus. Sony ma własną strategię (pisałem o niej tutaj), która raczej wyklucza takie grube akcje. Widzę tutaj jednak miejsce dla tytułów mniejszych, które dzięki usłudze zostaną zauważone przez graczy. Wszystko też zależy oczywiście od umów pomiędzy Sony a wydawcami, czyli tego „na ile się dogadają”.

W przeszłości mieliśmy premierowe gry w PlayStation Plus, jak Rocket League, Fall Guys czy Stray. Ten ostatni tytuł, być może dzięki umieszczeniu w Plusie, został wybrany przez graczy jako najlepsza gra roku 2022 na PlayStation.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie