Premiery gier w PS Plus? No to zobacz, na czym głównie zależy Sony

PS Plus marzec 2022 - Spartacus - PG - błyskawice
Newsy PS4 PS5

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego tak rzadko gry, które mają swoją premierę, nie lądują od razu w PS Plus. Przecież robi tak Microsoft ze swoim Xbox Game Pass. No, ale Sony to nie „zieloni”.

Xbox Game Pass jest wypchany najnowszymi grami, które trafiają tam w dniu swojej premiery. W PS Plus odwrotnie, ponieważ Sony podchodzi całkiem inaczej do tej kwestii. Nie chodzi o to, by gracz był szczęśliwy, tylko producent danej gry.

PS Plus – gdzie te premiery?

Sony postrzega PS+ bardziej jako sposób na pomoc wydawcom. Shuhei Yoshida porównał premiery gier do kinowych premier filmów. Najpierw oglądamy film w kinie, a dopiero później trafia on na różne płatne platformy czy do telewizji.

Nasze podejście polega na tym, że lubimy pomagać wydawcom w zarządzaniu cyklem życia [gry] – powiedział Yoshida w wywiadzie dla Games Industry.biz. – To tak, jakby film pojawiał się najpierw w kinie, a potem trafiał do płatnej telewizji, transmisji strumieniowej lub telewizji publicznej. Za każdym razem generuje to nowe przychody lub szersze grono odbiorców. W ten sam sposób wierzymy w wydanie tytułu w wersji premium, ale po 6 lub 12 miesiącach. Gdy sprzedaż gry spadnie, włączenie jej do PS Plus może pomóc w ponownym jej wskrzeszeniu – dodaje.

Yoshida dodał, że oczywiście zawsze są jakieś wyjątki od reguły. Mieliśmy przecież premiery w PS Plus pokroju Rocket League czy Fall Guys. Przyznał też, że Stray, dodany do PS Plus Extra w dniu swojej premiery, był „anomalią”.

Według Yoshidy, PlayStation Plus można wykorzystać do podniesienia zainteresowania grą w określonych sytuacjach. Na przykład, kiedy deweloper ma wydać dodatek do danej produkcji lub zapowiada nową odsłonę. Wówczas udostępnienie gry w Plusie promuje daną markę i zwraca na nią uwagę gamingowego świata.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie