Premiery gier w PS Plus? No to zobacz, na czym głównie zależy Sony

PS Plus straciło dwa kolejne triale gier. Sony milczy
Newsy PS4 PS5

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego tak rzadko gry, które mają swoją premierę, nie lądują od razu w PS Plus. Przecież robi tak Microsoft ze swoim Xbox Game Pass. No, ale Sony to nie “zieloni”.

Xbox Game Pass jest wypchany najnowszymi grami, które trafiają tam w dniu swojej premiery. W PS Plus odwrotnie, ponieważ Sony podchodzi całkiem inaczej do tej kwestii. Nie chodzi o to, by gracz był szczęśliwy, tylko producent danej gry.

PS Plus – gdzie te premiery?

Sony postrzega PS+ bardziej jako sposób na pomoc wydawcom. Shuhei Yoshida porównał premiery gier do kinowych premier filmów. Najpierw oglądamy film w kinie, a dopiero później trafia on na różne płatne platformy czy do telewizji.

Nasze podejście polega na tym, że lubimy pomagać wydawcom w zarządzaniu cyklem życia [gry] – powiedział Yoshida w wywiadzie dla Games Industry.biz. – To tak, jakby film pojawiał się najpierw w kinie, a potem trafiał do płatnej telewizji, transmisji strumieniowej lub telewizji publicznej. Za każdym razem generuje to nowe przychody lub szersze grono odbiorców. W ten sam sposób wierzymy w wydanie tytułu w wersji premium, ale po 6 lub 12 miesiącach. Gdy sprzedaż gry spadnie, włączenie jej do PS Plus może pomóc w ponownym jej wskrzeszeniu – dodaje.

Yoshida dodał, że oczywiście zawsze są jakieś wyjątki od reguły. Mieliśmy przecież premiery w PS Plus pokroju Rocket League czy Fall Guys. Przyznał też, że Stray, dodany do PS Plus Extra w dniu swojej premiery, był „anomalią”.

Według Yoshidy, PlayStation Plus można wykorzystać do podniesienia zainteresowania grą w określonych sytuacjach. Na przykład, kiedy deweloper ma wydać dodatek do danej produkcji lub zapowiada nową odsłonę. Wówczas udostępnienie gry w Plusie promuje daną markę i zwraca na nią uwagę gamingowego świata.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie