Gra Roku 2022 na PlayStation to… tytuł dostępny w PS Plus. Pokonała TLoU, Elden Ring i GT7

PlayStation uśmierca swoją darmową grę dostępną też na PC
Newsy PS4 PS5

Gracze z całego świata zagłosowali na najlepsze gry tego roku. W przypadku PlayStation wybieraliśmy pośród 6 tytułów. Były cztery giganty AAA oraz dwie niezależne produkcje. Giganci polegli.

Po raz 40 rozdano „Golden Joystick Awards”. Gracze z całego świata mogli głosować na ulubione tytuły i o dziwo, takie gry jak Horizon Forbidden West czy The Last of Us Part I zostały pokonane przez… kotka. Mowa o Stray, produkcji od Blue Twelve Studio, którą możemy pobierać w ramach abonamentu PS Plus Extra.

Gra Roku 2022 na PlayStation. Stray z PS Plus wygrywa!

Stray zdobyło statuetkę Golden Joystick Awards w kategorii gier PlayStation. Tytuł konkurował z następującymi produkcjami:

  • Gran Turismo 7
  • Horizon Forbidden West
  • Stray (Zwycięzca)
  • Elden Ring
  • The Last of Us Part 1
  • Sifu

Gracze na forum Reddit zastanawiają się, jak to się stało, że kotek pokonał takich gigantów jak Horizon Forbidden West czy odświeżona wersja The Last of Us. Może dlatego, że sporo osób oddających głos po prostu pobrało Stray z PS Plus?

Jakby nie było, Stray to naprawdę niezła zabawa. W naszej recenzji oceniliśmy ją bardzo wysoko (4/5) podkreślając świetne pomysły, intrygujący świat pełen sekretów czy doskonałą fabułę:

Prześliczna i wciągająca opowieść o kocie i jego dronie. Stray jest pełne ciekawych pomysłów i sekretów, które chce się poznawać. To jedna z najciekawszych gier tego roku.

Recenzja Stray

Ty też uważasz, że Stray zasługuje na statuetkę Gra Roku 2022 na PlayStation?

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie