Premierowy niewypał w PS Plus. Gra straciła 94 proc. użytkowników

PS Plus ze świetną akcją dla subskrybentów. Sony zaprasza do kin
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Pamiętacie jeszcze premierę w PS Plus sprzed dwóch miesięcy? No jasne, mogliście już zapomnieć, ponieważ ta ciekawie zapowiadająca się strzelanka przeszła bez echa.

W kwietniu posiadacze PS Plus Essential otrzymali w usłudze grę premierę w postaci Meet Your Maker. Teraz, po dwóch miesiącach, okazało się, że gra minęła się z oczekiwaniami uzytkowników. Bo jak wytłumaczyć aż tak potężny spadek zainteresowania?

Promocja na PS Plus w PS Store. Najpierw kup tanie doładowanie

  • 156 zł za rok PS+ Essential (zamiast 180 zł w obecnej promocji PS Store) – należy kupić karty 1x140PLN oraz 3x15PLN. Zapłacisz 156 zł z groszami i doładujesz portfel na kwotę 185 zł. Po kupnie Plusa za 180 zł na promocji w PS Store, zostanie jeszcze kilka złotówek w portfelu.
  • 259 zł za rok PS+ Extra (zamiast 300 zł w obecnej promocji PS Store) – tutaj trzeba mieć w portfelu 300 zł. Przydadzą się zatem karty 2x140PLN oraz 2x15PLN Za wszystkie zapłacisz 259 zł z groszami, a doładujesz środki na kwotę 305 zł.
  • 308 zł za rok PS+ Premium (zamiast 360 zł w obecnej promocji PS Store) – wybierz karty 1x200PLN, 1x140PLN oraz 2x15PLN. Za wszystkie zapłacisz 305 zł, a doładujesz portfel na kwotę 370 zł! Po kupnie Plusa w promocji za 360 zł, zostanie jeszcze niemal 10 zł w portfelu.
PS-Store-doladowania
Tanie doładowania portfela w PS Store – KUP TUTAJ.

PS Plus – w czerwcu mało kto włącza Meet Your Maker

Pierwsze wrażenia z Meet Your Maker były naprawdę pozytywne. Nawet teraz jak spojrzeć na Steam, tytuł ma w większości pozytywne opinie. Średnia z Metacritic dla wersji na PlayStation 5, to z kolei 73/100. Zatem źle nie jest, a jednak…

Jak przeanalizował serwis truetrophies, gra straciła ponad 94% graczy od kwietniowej premiery w PS Plus. Dwa miesiące temu przy tytule siedziało 2,9 miliona aktywnych graczy. Teraz Meet Your Maker ma mniej niż 5,72% początkowej widowni i całkowicie wypadł z listy 200 najpopularniejszych gier na PS5 i PS4.

Przy grach dla jednego gracza taki spadek, choć znaczący, to jednak tak nie boli. Jednak tutaj mamy do czynienia z produkcją sieciową, w której cała zabawa polega na budowaniu własnej bazy oraz atakowaniu i przejmowaniu fortec przeciwników. No, ale skoro na serwerach hula wiatr…

Spadek liczby graczy Meet Your Maker prawdopodobnie będzie dużym rozczarowaniem dla wydawcy Behaviour Interactive. Dobrze, że chociaż ich poprzedni sieciowy tytuł, Dead by Daylight, został na długo w naszej pamięci. Być może Meet Your Maker jeszcze podniesie się z kolan, lecz żeby do tego doszło, potrzebne będzie porządne i zaskakujące DLC. Czy deweloper da radę?

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie