PS Plus Extra nie ma sporej części gier z PS Now, bo Sony chce oferować tylko „najlepsze gry”

PS Plus nie oferuje części gier z PS Now. Sony chce
Newsy PS4 PS5

PS Plus po połączeniu z PS Now nie oferuje aż tylu gier, co stara wersja usługi. Sony ma na to gotową odpowiedź – oferta ma po prostu być jak najlepsza.

PS Plus aktualnie posiada różne poziomy subskrypcji i warianty. Każdy z nich daje inne korzyści. Gdy PlayStation zapowiadała nową wersję usługi, stało się jasne, że oferta PS Now przestanie obowiązywać, bo usługa zostanie na swój sposób właśnie połączona z Plusem. Przy okazji jednak zniknęło sporo wcześniej dostępnych pozycji. Dla Sony są to raczej swego rodzaju „czystki”, bo firma chce, abyśmy mieli jak najlepszą ofertę.

PS Plus i PS Now w jednym stali domu

Tak przynajmniej wynika ze słów Shuhei Yoshidy, szefa Independent Developer Initiative. Yoshida wyjaśnia powody, dla których w PS Plus Extra jest mniej gier niż wcześniej było dostępnych w PS Now. Słowem – czemu oferta z PS Now się skurczyła. Zdaniem pracownika Sony, chodzi tu o jakość, a nie ilość.

Gdy PS Now połączono z Plusem w celu stworzenia wariantu „Extra” abonamentu, usunięto ponad 300 gier dostępnych wcześniej w usłudze streamingowej. W rozmowie z mcvuk Yoshida podkreśla, że zespół musiał przyjrzeć się temu, co abonament oferuje i wybrać z tego najlepsze gry, aby stworzyć „the best of” – kolekcję najlepszych i szczególnie wartych uwagi gier. Oczywiście nie skupiano się jedynie na tytułach AAA, bo sporo uwagi poświęcono również indykom i mniejszym produkcjom.

Z czasem wiele usuniętych gier wróciło do Plusa Extra. Firma nie przestaje rozwijać swojego flagowego abonamentu, a ostatnie nowości są dobrym tego przykładem. Swoją drogą – wiecie, że obecnie jest promocja na abonament dzięki Black Friday? PlayStation oficjalnie przeceniło różne poziomy swojej usługi, więc teraz możecie nabyć ją taniej. Stosowne informacje znajdziecie w tym miejscu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie