Oto data ogłoszenia gier PS Plus Extra i Premium na styczeń 2023

PS-Plus-logo
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Od dzisiaj możemy pobierać gry z oferty PS Plus styczeń 2023 dla progu usługi Essential. Jeśli jednak czekasz na tytuły Extra i Premium, tutaj znajdziesz oczekiwane daty.

PlayStation ma nieintuicyjnie brzmiące “reguły” odnoszące się do ujawniania i udostępniania gier PS Plus. Te z Essential poznajemy w środę poprzedzającą pierwszy wtorek miesiąca. Pierwszy wtorek to czas ich udostępnienia. Te z Extra/Premium możemy pobierać od trzeciego wtorku miesiąca, a są ujawniane w środę, która go poprzedza. No to teraz po ludzku…

PS Plus Extra i Premium na styczeń 2022 – kiedy?

Z powyższego wynika, że styczniowe gry PS+ Extra i Premium poznamy 11 stycznia. No, może że wcześniej będą jakieś przecieki. Nowe gry będziemy natomiast mogli ogrywać od 17 stycznia.

17 stycznia z katalogów gier Extra / Premium zniknie też sporo gier, które są tam obecnie dostępne. Zazwyczaj PlayStation ściąga z listy 2-3 tytuły miesięcznie, lecz styczeń będzie niestety wyjątkowy. W tym miesiącu wyższe progi Plusa stracą bowiem aż 10 gier. W lutym odejdą kolejne, w tym Grand Theft Auto Vice City The Definitive Edition.

Pełną listę odchodzących gier już publikowałem i możecie ją przejrzeć tutaj. Listę gier “dochodzących” w styczniu opublikuję dla Was w… środę poprzedzającą trzeci wtorek miesiąca. Czyli 11 stycznia.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie