PS Plus na wrzesień 2022 oficjalnie. Użytkownicy Essential nie zaliczą tego miesiąca do najlepszych

PS Plus zaoferuje możliwość pobrania gier z PS3? Ciekawe odkrycie
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Przecieki nie kłamały. PS Plus Essential wrzesień 2022 został oficjalnie potwierdzony przez PlayStation. Cóż tu dużo mówić… bywało znacznie lepiej.

Raz na wozie, a raz… PS Plus nie dowozi. Nowa oferta na wrzesień 2022 zaoferuje jedną świetną pozycją, jednak reszta gier ucieszy raczej fanów tytułów niezależnych. Dlatego też ciężko zaliczyć ten miesiąc do najbardziej udanych. Jeżeli widzieliście wcześniejsze przecieki, z pewnością wiecie, o czym mówię.

Oto gry dostępne w ramach PS Plus Essential na wrzesień 2022:

  • Need for Speed Heat (PS4)
  • TOEM (PS5)
  • Granblue Fantasy: Versus (PS4)

Wśród nich znajdziemy jeden hicior i nietrudno go wyłapać. Ostatnio wydana nowa (słowo klucz) część serii Need for Speed to z pewnością najważniejsza pozycja w nowym PS Plus, lecz wciąż niezbyt uwielbiana. Fani cyklu zarzucali Heat dużo, choć w samym swoim jestestwie to naprawdę udana gra wyścigowa. Niektóre pomysły deweloperów niekoniecznie spodobały się fanom. Ci zarzucali tytułowi m.in. “zgubienie” klimatu wcześniejszych odsłon.

TOEM to z kolei tytuł, obok którego lepiej nie przechodzić obojętnie. Ja wiem, że to “indyk”, ale oferujący naprawdę świetną atmosferę i parę ciekawych pomysłów. Wcielamy się w fotografa, który ląduje w baśniowej wersji Skandynawii. Naszym zadaniem jest pomoc mieszkańcom i poznanie tajemniczego zjawiska znanego jako “Toem”.

Granblue Fantasy Versus jest z kolei bijatyką osadzoną w świecie popularnej gdzieniegdzie mobilnej gry Granblue Fantasy (twórców Final Fantasy). Pod kątem samej rozgrywki mamy tu do czynienia z raczej klasycznym reprezentantem bijatyk 1v1. Miłym dodatkiem jest możliwość grania ze znajomymi na wspólnym ekranie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie