Szykuj konsolę pod gry z PS Plus na styczeń 2024. Oto wielkość plików

PS-Plus-na-styczen-2024
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Skoro wiemy już, jakie gry pobierzemy w styczniu 2024 roku w ramach oferty PS Plus Essential, pora sprawdzić, ile miejsca zajmą na dysku PS5 oraz PS4.

Wczoraj Sony ogłosiło oficjalnie ofertę PS Plus Essential na styczeń 2024 roku. Znajdziemy w niej trzy bardzo dobre gry, z czego jedna będzie przeznaczona jedynie dla posiadaczy PS5. Mowa o przygodowej produkcji A Plague Tale: Requiem od studia Asobo, która w PS Store posiada oceny 4,69/5. Jednak i posiadacze last-gena otrzymają coś wartego uwagi. Zarówno na nowej, jak i starej generacji, pobierzemy przecież Evil West (4,04/5) od polskiego studia Flying Wild Hog. Na dokładkę wszyscy otrzymają niezależne Nobody Saves the World (4,7/5), które odznacza się naprawdę ciekawym pomysłem na gameplay.

Ile miejsca na konsoli zajmą nowe gry z PS Plus Essential?

Odpowiedzi na te pytanie udziela nam PlayStation Game Size, który juz opublikował w serwisie X wielkość plików dla gier z nowej oferty. Wiemy dzięki temu, że całość zajmie na PS5 dokładnie 86.161 GB, a na PS4 wystarczy nam jedynie 28.851 GB. Tak przedstawiają się rozmiary poszczególnych tytułów:

  • A Plague Tale: Requiem: PS5 : 51.222 GB
  • Evil West: PS4 : 27.679 GB / PS5 : 33.908 GB
  • Nobody Saves the World: PS4 : 1.172 GB / PS5 : 1.031 GB

Pamiętajcie, że powyższe gry będziemy mogli przypisywać do swojej biblioteki od przyszłego wtorku, czyli od 2 stycznia. Oferta będzie aktualna przez cały miesiąc, do 5 lutego 2024 roku.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie