Jakie gry mogą być dostępne w PS Plus w tym roku? Gracze typują

PS Plus - gracze zgadują, które gry mogą być dostępne w tym roku
Newsy PS4 PS5

Gracze na Reddicie postanowili „zabawić się” w obstawianie, które gry mogą stać się w tym roku dostępne w ramach PS Plus. Nie powiem, pada parę bardzo sensownych propozycji.

Zawartość PS Plus na luty 2023 roku poznamy dopiero w lutym, ale nie przeszkadza to graczom w typowaniu swoich propozycji. Poszli oni jednak o krok dalej, bo postanowili wybrać, które gry mogą pojawić się w usłudze w całym bieżącym roku. Część propozycji brzmi dość fantastycznie, ale wiele osób ma słuszne argumenty za swoimi typami.

Jakie gry w 2023 roku w PS Plus Essential?

W specjalnym wątku na Reddicie jeden z internautów postanowił spytać, jakie gry mogą znaleźć się w tym roku w PS Plus Essential. Sam przedstawił parę naprawdę sensownych i ciekawych propozycji. Uznał, że mniej więcej w czasie Halloween powinniśmy dostać Alan Wake Remastered – głównie ze względu na rychłą premierę „dwójki”. Sensowne dla niego wydaje się też Metro Exodus, Mafia Definitive Edition, Battlefield 2042 i Grid Legends. Część z tytułów nie została przyjęta zbyt dobrze, a część osiąga skrajnie niskie ceny na wyprzedażach. Ich obecność w Plusie wydaje się tylko kwestią czasu.

W komentarzach sporo osób uważa, że czas na darmowe Kena: Bridge of Spirits. Ma to sens, bo w trakcie ostatnich wyprzedaży tytuł kosztuje faktycznie niewiele. Jednocześnie sugeruje to, że sprzedaje się już wyraźnie gorzej. Sensownym typem wydaje się także Borderlands 3. Przewijają się również propozycje w stylu GhostWire: Tokyo (jeśli mam być szczery – zdziwiłbym się, gdyby gra nie została dodana do Plusa), GTA Trilogy, Marvel’s Spider-Man i The Last of Us Part II oraz Sekiro: Shadows Die Twice. To ostatnie brzmi trochę jak spełnienie marzeń wielu graczy, ale niekoniecznie znajdzie potwierdzenie w rzeczywistości.

Gracze są jednak zgodni co do jednego – w PlayStation Plus Essential pojawią się gry, które akurat kupiliśmy już wcześniej na wyprzedaży. Ot, taka przewrotność losu. Zresztą, nic nowego.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie