PS Plus z darmowym weekendem multiplayer. Gracze chcą tego na stałe

PS Plus z darmowym weekendem multiplayer. Gracze niepocieszeni
Newsy PS4 PS5

PlayStation zapowiedziało darmowy weekend trybów multiplayer dostępnych w PS Plus. Gracze są ucieszeni, ale woleliby, aby taka opcja była na stałe.

PS Plus to sporo nowych korzyści, a odkąd w tym roku wystartowała nowa wersja abonamentu – jeszcze więcej. Oczywiście dla sporego grona graczy liczy się przede wszystkim dostęp do sieciowych trybów różnych gier. W końcu bez tego nie da rady zagrać z innymi, o ile dana pozycja nie jest wyjątkiem. Nic dziwnego, że nowe ogłoszenie PlayStation przyjęto tak entuzjastycznie, choć nie wszyscy są pocieszeni.

PS Plus multiplayer za darmo na weekend

PlayStation na swoim kanale w social mediach zapowiedziało darmowy weekend z trybami multiplayer. Oznacza to, że między 10 i 11 grudnia będziemy mogli pocisnąć po sieci w ulubione pozycje bez konieczności posiadania Plusa. Pomysł może i dobry, ale w zasadzie nieco zastanawiający. W końcu ci, którym zależy na multi, i tak mają wykupiony abonament. Sony chce jednak przekonać do niego resztę swoich użytkowników. Dzięki temu w GTA Online, COD MW II czy NBA 2K 22 zagramy z innymi bez dodatkowych opłat.

Gracze są oczywiście ucieszeni tym faktem, ale nie trzeba długo szukać wręcz przeciwnych opinii. Otóż spora część użytkowników konsol „niebieskich” znów wraca do tematu starego jak świat. Domagają się od firmy, aby opcja grania po sieci w gry była dostępna bez opłat na stałe. I choć takie dyskusje podnoszono już tysiące razy, nie sposób odmówić sensu niektórych argumentów. W końcu wielu z nas i tak kupuje oczekiwane gry za pieniądze, aby później być zmuszanym do dodatkowego płacenia za dostęp do ich znacznej części.

Gracze w komentarzach przypominają, że nie zawsze trzeba było płacić za dostęp do multi. Inni przypominają również czasy Switcha, gdzie także obowiązuje taki abonament. Bez niego możemy zapomnieć o dostępie do sieci. W zasadzie jedynym sprzętem, który oferuje w pełni darmowe tryby multi, jest obecnie PC.

Przy okazji – jeżeli posiadacie PS Plus, warto pobrać grudniowe gry dostępne w ofercie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie